Kamera cyfrowa Wyprowadzenie mikrofonów na zewnątrz

ODPOWIEDZ
bos_kg
Młodszy majsterkowicz

Kamera cyfrowa Wyprowadzenie mikrofonów na zewnątrz

Post autor: bos_kg » 11 lis 2014, 13:02

Hej posiadam taką kamerę w której chce wyprowadzić mikrofon a bardziej 2 na zewnątrz zrobić gniazdo zewnętrzne ale tu mam dylemat w miejscu gdzie są mikrofony mało miejsca jest a chce je wyprowadzić n zewnątrz gdyz zbierają lekkie dźwięki pracy kamery
cal.jpg
Toshiba Camileo X100 camcorder_360.jpg

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

01krzysiek
Młodszy majsterkowicz

Re: Kamera cyfrowa Wyprowadzenie mikrofonów na zewnątrz

Post autor: 01krzysiek » 3 mar 2015, 14:40

Miałem podobny problem i okazało się że warto było zaryzykować. Rozkręciłem kawałek obudowy kamery i bardzo łatwo zlokalizowałem złączkę do której wpięty jest mikrofon kamery. Dolutowałem przewód ekranowany (2 żyły i ekran) i z drugiej strony dolutowałem mini-jacka. Ponieważ częściej używam kamery z wbudowanym mikrofonem, pozostawiłem podłączone oryginalne. Gdy chcę korzystać z zewnętrznego mikrofonu, podpinam go a wewnętrzne zaklejam pianką i taśmą izolacyjną. Nie jest to idealne rozwiązanie ale zadowalające na potrzeby amatorskie. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gniazda mini-jack z wyłącznikiem (dcinanie mikrofonu wewnętrznego po podłączeniu zewnętrznego) ale niestety w mojej kamerze nie było gdzie go upakować. Jak widać na fotce niezbyt fortunnie zainstalowałem gniazdo w miejscu mocowania kamery do statywu ale tylko tam była wolna przestrzeń na małe gniazdo. Ma to też plusy, nie widać gniazda i nie szpeci to wyglądu kamery. Mam fotki ale mam kłopot z ich wstawieniem do tekstu. Jestem pierwszy raz na forum.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: