Organizer - katalogowanie elementów elektronicznych

Programy przydatne każdemu majsterkowiczowi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poszukiwacz
Młodszy majsterkowicz

Organizer - katalogowanie elementów elektronicznych

Post autor: Poszukiwacz » 26 gru 2013, 17:56

Witam koleżanki i kolegów elektroników.

Kto, gdzie, kiedy i z jakiego powodu
Kiedy ilość posiadanych elektronicznych komponentów zaczęła rosnąć postanowiełm poszukać programu do ich katalogowania. Początkowo używałem arkusza Excela, potem Katalogu Elektronika - niestety nie jest on rozwijany od bardzo długiego czasu, no i brakowało mi w nim kilku opcji. Doszedłem więc do wniosku, że machnę sobie coś sam. Napisałem, początkowo na własny użytek, nieduży program do katalogowania wszelkich elektronicznych gratów. Udostępniam go z nadzieją, że przyda się jeszcze komuś.

Użyte środowisko
Jako, że na co dzień piszę w C# (z użyciem WindowsForm) postanowiłem, iż właśnie tej język zaprzęgnę do pracy. Dodatkowo MS udostępnia darmowy sterownik Jet więc połączenie C# z bazą mdb było sprawą banalną.

Wymagania
  • Windows XP SP3 lub nowszy (przy użyciu platformy Mono program powinien działać również pod Linuksem)
  • NET Framework 4 Client Profile
  • Sterownik Microsfot Jet 4.0
Dwie ostatnie pozycje powinny znajdować się domyślnie w systemie.

Błędy
Choć udostępniona wersja to 1.0.0 to jednak nadal jest ona traktowana jako rozwojowa i mogą pojawić się w niej błędy lub niedociągnięcia. Wszystkie napotkane glitche można śmiało raportować na maila.

Aktualna wersja
Najnowszą wersję pobrać można ze strony:

Kod: Zaznacz cały

poszukiwacz.name/organizer/
Aktualizacja 28.04.2014

Jako, że od momentu opublikowania pierwszej wersji minęło już nieco czasu, pozwolę sobie o napisanie kilku słów.

Aktualna wersja (1.0.1.2) zawiera całkiem sporo usprawnień - nie ukrywam, że większość z nich to pomysły podesłane na mojego maila. Cieszy mnie fakt, iż ktoś poza mną używa Organizera. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś swoje uwagi dotyczące programu piszcie śmiało na mojego maila. Wszystkie prośby o nowe opcje postaram się spełnić - o ile oczywiście będą technicznie wykonalne.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 18:38 przez Poszukiwacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Re: Organizer - katalogowanie elementów elektronicznych

Post autor: Peszel » 2 sty 2014, 23:07

Wymaga instalacji? Jeśli tak, to jak z przenoszeniem katalogu między komputerami? Proste?
szczerość to nie chamstwo
Awatar użytkownika
Poszukiwacz
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Poszukiwacz » 4 sty 2014, 19:33

Nie wymaga instalacji. Folder po rozpakowaniu można dowolnie przenosić. Ale po zmianie lokalizacji trzeba wejść w Plik>Konfiguracja i ew. wskazać nowe położenie pliku baza.mdb).
kubagut445
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kubagut445 » 10 mar 2014, 15:22

Takie pytanko: Jak usunąć jakiś element? Opcja usuń w menu (PPM) jest nieaktywna :/

EDIT:
Rozwiązałem to edytując plik baza.coś_tam i usuwając linijkę z tym elementem.
Fajnie by było gdybyś to naprawił :)
Program super :D
Awatar użytkownika
Poszukiwacz
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Poszukiwacz » 10 mar 2014, 18:15

Dzięki za raport. Stosowny update jest już na serwerze. Można go pobrać ręcznie (przy czym przy nadpisywaniu zalecam ostrożność żeby nie podmienić sobie przypadkiem pliku baza.mdb) lub z poziomu programu (Pomoc>Sprawdź aktualizacje)). Ta opcja jest bezpieczniejsza, na pewno nie zamieni pliku bazy.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: