Solid Edge

Programy przydatne każdemu majsterkowiczowi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mielony
Młodszy majsterkowicz

Solid Edge

Post autor: Mielony » 3 cze 2012, 14:06

Obrazek

Solid Edge jest wiodącym w branży mechanicznej systemem CAD3D, który posiada wyjątkowe narzędzia do tworzenia prototypów fizycznych. Dzięki znakomitym procesom workflow, które odnoszą się do projektowania, unikalnej koncentracji na zaspokajaniu potrzeb specyficznych branż i w pełni zintegrowanym narzędziom do zarządzania projektem, system Solid Edge to precyzyjne, kompleksowe rozwiązanie do projektowania CAD 3D. Narzędzia do modelowania i tworzenia złożeń w Solid Edge pozwalają zespołowi inżynierów łatwo i szybko opracowywać pełną gamę produktów od pojedynczych części do złożeń liczących tysięcy części. Dedykowane polecenia oraz specjalnie skonstruowane procesy workflow przyspieszają proces tworzenia podzespołów charakterystycznych dla danych gałęzi przemysłu. Ponadto, dzięki możliwości ich projektowania, analizowania oraz modyfikowania w obrębie modelu złożenia, użytkownik jest pewien, że będą one doskonale dopasowane pod względem kształtu i funkcjonalności już za pierwszym podejściem.

Obrazek
Obrazek

Ja tego programu używam do robienia projektów na przedmiot zawodowy.
Przykład mojej drobnej twórczości :p połączenie spawane: http://img855.imageshack.us/img855/1143 ... nieuzl.png

Program można pobrać w 45dniowej wersji próbnej, lub darmową wersję studencką dla uczniów:
http://www.plm.automation.siemens.com/p ... ndex.shtml
Ostatnio zmieniony 5 cze 2012, 22:57 przez Mielony, łącznie zmieniany 1 raz.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Paweł
Majsterkowicz

Re: Solid Edge

Post autor: Paweł » 5 cze 2012, 21:56

Też na nim dużo projektuje ale tylko w szkolę, ale już dostałem na e-maila wersje studencką ;)

Dzięki nie wiedziałem że takie coś jest, to teraz dopiero zacznie się zabawa.

Mógłbyś mi powiedzieć jak aktywować tą licencje bo nie rozumiem tego ;)
Awatar użytkownika
d2b
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: d2b » 16 sie 2012, 11:11

Paweł pisze:Też na nim dużo projektuje ale tylko w szkolę, ale już dostałem na e-maila wersje studencką ;)

Dzięki nie wiedziałem że takie coś jest, to teraz dopiero zacznie się zabawa.

Mógłbyś mi powiedzieć jak aktywować tą licencje bo nie rozumiem tego ;)

A czytałeś e-mail, który otrzymałeś ?
Plik licencji
Załączony do tej wiadomości e-mail plik jest Twoim unikatowym plikiem licencji na oprogramowanie Solid Edge Student Edition. Aby zastosować tę licencję podczas instalacji, najpierw zapisz załączony plik w postaci elektronicznej w wybranej lokalizacji. Następnie podczas instalacji oprogramowania Solid Edge kliknij przycisk Przeglądaj w oknie dialogowym Kreatora InstallShield i przejdź do pliku. Program instalacyjny automatycznie skopiuje plik do folderu programu Solid Edge.

Aby zastosować licencję po zainstalowaniu oprogramowania Solid Edge, zapisz plik w postaci elektronicznej w wybranej lokalizacji. Uruchom narzędzie License Utility (Narzędzie licencjonowania) znajdujące się w grupie programu Solid Edge w menu Start w sekcji Licencjonowanie. Następnie w oknie dialogowym kliknij przycisk Przeglądaj i przejdź do pliku. Program License Utility automatycznie skopiuje plik do folderu programu Solid Edge.
Posejdon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Posejdon » 24 kwie 2016, 20:36

fajny program
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: