Tania elektronika na ebay.pl z Chin

Szukasz jakiegoś produktu, lub chcesz coś komuś zlecić? Pisz!
Awatar użytkownika
menhiLs
Majsterkowicz

Tania elektronika na ebay.pl z Chin

Post autor: menhiLs » 25 lis 2013, 18:35

Witam, zamawiał już ktoś z was rzeczy z Chin z darmową przesyłka np. ebay pl/itm/Solderless-MB-102-MB102-Breadboard-830-Tie-Point-PCB-BreadBoard-For-Arduino-/170884671651?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c98528a3
Są jakieś dodatkowe opłaty? Jest szansa że produkt nie dojdzie?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Tania elektronika na ebay.pl z Chin

Post autor: Jedrek » 25 lis 2013, 18:44

Ja zamawiałem z darmową przesyłką, i doszło (co prawda po miesiącu, a jedna rzecz po 1.5).
Szansa, że nie dojdzie jest zawsze.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 25 lis 2013, 19:20

Przy niskich wartościach zamówień nie ma cła, ani VAT. Czeka się 2-6 tygodni, najczęściej po 40-45 dniach można się ubiegać o zwrot pieniędzy jeśli paczka nie przyjdzie. Zdarzyło mi się 4 razy występować o taki zwrot i zawsze zwracają, więc nie ma strachu. Dodatkowo przy płatności przez PayPal jest dodatkowa gwarancja od samego PP, jeśli sprzedawca nie będzie chciał oddać kasy, zrobi to PP i już oni będą dalej walczyć ze sprzedawcą.
Awatar użytkownika
menhiLs
Majsterkowicz

Post autor: menhiLs » 25 lis 2013, 19:23

Dzięki za szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 25 lis 2013, 19:52

Maxik pisze:Przy niskich wartościach zamówień nie ma cła, ani VAT. Czeka się 2-6 tygodni, najczęściej po 40-45 dniach można się ubiegać o zwrot pieniędzy jeśli paczka nie przyjdzie. Zdarzyło mi się 4 razy występować o taki zwrot i zawsze zwracają, więc nie ma strachu. Dodatkowo przy płatności przez PayPal jest dodatkowa gwarancja od samego PP, jeśli sprzedawca nie będzie chciał oddać kasy, zrobi to PP i już oni będą dalej walczyć ze sprzedawcą.
No z tymi 40-45 dni to nie do końca. Ochrona PayPal obowiązuje 30 dni od daty zakupu (albo wysyłki).
Oczywiście sprzedający woli poczekać jak najdłużej zanim zwróci pieniądze, więc ja w takich przypadkach otwierałem "spór", ale bez przekształcenia w roszczenie. Tzn. że sprawa jest otwarta w terminie, a później jest 14 dni "na dogadanie się". Jak w tym czasie nic nie przyszło - dostawałem zwrot kasy od sprzedawcy.
Fascynujące, jak tam liczą się z każdym klientem.

U mnie ostatnio 2 nie doszły. Jedna to jakaś drobna elektronika - potencjometry, diody, etc. A druga to Arduino Leonardo (tu mi zwrócili kasę nawet po tym, jak nie mogłem już korzystać z ochrony PayPal).
Warto sprawdzić jeszcze przy tej przesyłce, czy masz "Economy" czy "Standard" shipping:
- economy - to po prostu wrzucają w kopertę i w świat (te dwie moje nie doszły)
- standard - idzie poleconym z numerem trackingowym, ale sprzedający nie zawsze ten numer udostępnia; w sumie nie musi, bo i tak boją się kraść te przesyłki.

Z doświadczeń swoich i znajomych - nie ma co się bać.
Zamawiaj, czekaj, jak nie dojdzie - domagaj się zwrotu kasy i już! Albo wysłania jeszcze raz, ale tym razem jakąś super opcją (raz zapłaciłem i taką dostałem - w niecały tydzień Arduino Mega ADK w domu!).
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 25 lis 2013, 20:21

Zamawiam różne rzeczy od początku roku, więc mam już pewne doświadczenie. Na początku wszystko szło ok. miesiąca. Z czasem zamawiałem coraz więcej. Średnio paczki przychodziły w 2 -3 tygodnie. Najszybciej otrzymałem kilka paczek w 9 dni od daty wysłania (była też paczka co przyszła w ok. tydzień, ale z Japonii).
Ostatnio jest mały problem z czasem dostawy (okres przedświąteczny). Jeden ze sprzedających napisał że wszystkie paczki wysyłane przez Hongkong Air Mail są prześwietlane (cokolwiek to znaczy). Kilka paczek przyszło po ponad 40 dniach, a parę innych jeszcze w ogóle nie. Nigdy nie było problemu z kontaktem ze sprzedającym. Proponują od razu zwrot pieniędzy albo ponowną wysyłkę. Z tym zwrotem też musisz uważać. Jeden mi powiedział, że minęły już 2 miesiące od zakupu i nie można tak po prostu zrobić zwrotu. Zwrócić kasę zwrócił, ale paypal pobrał jakąś prowizję.
Ogólnie jestem zadowolony. Nie opłaca się tylko kupować najtańszych rzeczy (jakichś pierdół typu pojedyncze rezystory) bo może się okazać, że u nas są tańsze.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 25 lis 2013, 22:47

Jesli bedziesz chciał zamawiac cos w najblizszym czasie to licz sie z tym ze teraz jest duzo paczek ze wzgledu na okres swiateczny.
Szymon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Szymon » 26 lis 2013, 00:37

Witam mam pytanie co do tego wątku czy trzeba mieć te konto w PayPal??
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 26 lis 2013, 00:59

Tak, wszelkie płatności odbywają się za pośrednictwem paypala (a przynajmniej nie trafiłem jeszcze żadnego osobnika, który miałby dostępny inny rodzaj płatności).
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 26 lis 2013, 17:26

Konto i zweryfikowany adres, tylko na taki chcą wysyłać.
pentos
Majsterkowicz

Post autor: pentos » 26 lis 2013, 18:16

Ja czekam już 2 miesiąc na przesyłkę z Chin, niestety zakupy bez rejestracji i zapłata też bez rej.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 26 lis 2013, 19:47

Bram ma paypala i mi wszystko kupuje. Powiedział, że nie przypisywał konta bankowego ani niczego takiego i ma limit, ale to jedyne ograniczenie. Chyba że chodzi o jakąś inną weryfikację adresu.
Szymon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Szymon » 26 lis 2013, 21:04

a żeby kupić coś przez tę usługę paypal trzeba mieć konto w jakimś określonym banku??
Arturr300
Starszy majsterkowicz

Post autor: Arturr300 » 26 lis 2013, 21:48

Nie, po prostu jak będziesz chciał doładować swoje konto Paypal, to klikasz odpowiednią opcję i wyświetli się numer konta i dane do przelewu.
I po prostu robisz przelew w dowolnym banku :) Chyba na poczcie tez można.

Jest też opcja przelewu błyskawicznego (którą polecam, bo przelew dochodzi w 10 minut zamiast 1-2 dni), a nie różni się chyba niczym od zwykłej :P
Awatar użytkownika
Michlax
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Michlax » 26 lis 2013, 22:08

Szymon pisze:a żeby kupić coś przez tę usługę paypal trzeba mieć konto w jakimś określonym banku??
W dowolnym, wystarczy podpiąć kartę pod PayPala.
Awatar użytkownika
menhiLs
Majsterkowicz

Post autor: menhiLs » 26 lis 2013, 22:09

Ja konto na Paypal'u miałem. Założyłem konto na ebay kupiłem 3 rzeczy po 5 zł. Kase od razu przelałem i w zakładce "zakupy" na ebay jest już zaznaczone że wysyłki zostały wysłane.
Szymon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Szymon » 26 lis 2013, 22:55

[/quote]W dowolnym, wystarczy podpiąć kartę pod PayPala.[/quote] podpiąć podczas zakładani konta bankowego? Przepraszam za takie aż głupie pytania ale jestem w tym zielony :D
Awatar użytkownika
menhiLs
Majsterkowicz

Post autor: menhiLs » 26 lis 2013, 23:15

Nie chce zakładać nowego tematu na temat tanich rzeczy.
Czym się różni to arduino 2560 r3 za 82 zł z allegro od arduino z nettigo.pl za 169 zł?

allegro pl/arduino-mega-2560-r3-compatible-board-f-vat-i3738403573.html

nettigo pl/products/259

I drugie pytanie czy opłaca się od razu kupić arduino mega 2560 czy lepiej uno r3?
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 27 lis 2013, 00:20

W nettigo masz normalne arduino, a to z allegro to płytka kompatybilna z arduino. Mam tylko leonardo z nettigo, ale z tego co ludzie piszą to te wszystkie płytki kompatybilne z arduino działają normalnie, więc ostatecznie niczym się nie różnią.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 27 lis 2013, 00:55

@Szymon: Zakładasz konto w banku, bank wydaje kartę debetową do konta. Ustawiasz limit dla transakcji internetowych na wybraną kwotę(wg. sumienia). Następnie zakładasz konto PayPal, podajesz dane karty kredytowej i z niej PP będzie ściągać należne kwoty.

@menhiLs: Arduino to projekt Open Hardware, tj. twórcy udostępniają schematy płytek na wolnej licencji, każdy może produkować takie płytki pod warunkiem, że nie nazwie ich Arduino(dokładne zasady na arduino.cc). Nettigo sprzedaje oryginalne płytki, wyprodukowane we Włoszech. Kupując oryginał wspierasz twórców i bodaj lasy deszczowe. Arduino z allegro będzie działać(przynajmniej powinno) tak jak oryginalne.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 27 lis 2013, 02:43

Przypominam ze podpiinanie karty nie jest konieczne.
Mozna korzystac i bez tego.. poprostu przelewamy pieniadze na konto paypal z dowolnego zrodła,banku.
Warthog
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Warthog » 29 lis 2013, 00:44

menhiLs pisze: I drugie pytanie czy opłaca się od razu kupić arduino mega 2560 czy lepiej uno r3?
Ja wziąłem mega, ale w gruncie rzeczy to nigdy jeszcze połowy pinów nie wykorzystałem, inna sprawa że masa miejsca w pamięci się przydaje.
Zastanów się może nad arduino yun :) Takie uno, ale z 'wbudowanym' wifi i linuxem postawionym. Cena wyższa, ale coś nad czym warto się zastanowić bo możliwości ogromne.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 29 lis 2013, 01:10

Za taką cenę to już chyba lepiej kupić jakieś raspberry pi.
Artur997
Majsterkowicz

Post autor: Artur997 » 17 lip 2014, 01:47

Na Ali często ceny są niskie, ale dotyczą zakupu w paczce (np 100 sztuk), wtedy wychodzi taniej. No i Ebay ma PayPala, co BARDZO ułatwia rozwiązywanie problemów. Nie wiem jak na Ali (trochę się tego boję), ale na Ebay nigdy nie miałem problemów z reklamacją czy zwrotem kasy.
juniorK23
Majsterkowicz

Post autor: juniorK23 » 31 sie 2014, 17:05

Witam, jak wygląda sprawa z cłem kiedy się je płaci? Chce zamówić trochę elektroniki na kwotę nie większa niż 100$.
Zablokowany

Strony partnerskie: