Arduino sterownik kotła

Szukasz jakiegoś produktu, lub chcesz coś komuś zlecić? Pisz!
ODPOWIEDZ
Pirat
Młodszy majsterkowicz

Arduino sterownik kotła

Post autor: Pirat » 18 mar 2018, 21:56

Witam Wszystkich
Moja znajomość programowanie jest bardzo słaba próbowałem sam napisać program ale napotkałem kilka przeszkód których nie mogę pokonać więc chciał bym to zlecić komuś znającemu temat.
Interesuje mnie napisanie samego programu resztę wykonam sam.

kocioł jest z podajnikiem szufladowym

Chciał bym aby działało to tak
Termometr 3 kanałowy z wyświetlaczem lcd 4x20
1 kanał temperatura kotła
2 kanał temperatura wewnątrz
3 kanał temperatura zewnątrz

Do sterownika będzie podłączona termopara z czujnikiem w kominie którą posiadam wraz ze sterownikiem który po osiągnięciu zadanej temperatury wyłącza przekaźnik

Chciał bym aby sterowanie wyglądało tak
jeśli styki przekaźnika termopary są zwarte włącz podajnik na czas 3sek lub do zadziałania krańcówki (krańcówka działa na zasadzie przycisku jeśli jest wciśnięty to pozycja podajnika jest tam gdzie być powinna czyli po wykonaniu pełnego obrotu trwa to około 3 sekundy)
następnie włącz mieszalnik na 3 sekundy (palę trocinami więc w podajniku mam zamontowany mieszalnik który miesza trociny aby się nie zawieszały)
następnie zmień obroty czyli co cykl ma zmieniać się stan na pinie w arduino raz wysoki raz niski(mówiąc krótko raz ma świecić dioda na pinie raz nie tam będzie podłączony triak i przekaźnik zmieniający obroty silnika mieszalnika )
Taki cykl ma się powtarzać nie częściej niż raz na 15sekund jeśli styki przekaźnika termopary są zwarte, jeśli rozwarte to nic się nie dzieje czekamy aż będą zwarte i robimy cykl

Wentylator będzie cały czas załączony aż do osiągnięcia temperatury zadanej przez kocioł

Teraz temperatury

Jeśli temperatura na kotle zostanie osiągnięta to cykl który jest wyżej robimy 1 raz na 3 minuty
histereza 1 stopień wystarczy
dwa przyciski tylko do ustawienia temperatury zadanej na kotle
załączenie pompki przy temperaturze 25stopni na kotle oraz załączenie pompki przy temperaturze -5 stopni na zewnątrz bo czasami zamarza mi woda w rurkach
temperatura w środku tylko do podglądu

Jeśli ktoś będzie zainteresowany napisanie programu to napisze dokładnie na których pinach w arduino co ma być lub ustalimy wspólnie

oczywiście zamontuję zabezpieczenia typu termik w razie jakiś zwiech sterownika

Kocioł mam w garażu w którym robię z drewnem stąd potrzebuję coś innego niż zwykł sterownik do ekogroszku

Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o info na pw

Jak ktoś ma pytania śmiało pisać

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: