Jak otworzyć zasilacz do laptopa? - prosty trick

Zbiór tutoriali związanych z Arduino.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Jak otworzyć zasilacz do laptopa? - prosty trick

Post autor: pd1987 » 16 wrz 2013, 14:11

Sprawa jest chyba zbyt prosta, żeby pisać cały poradnik o tym, jak wymienić uszkodzony przewód. Poza tym - w sieci aż roi się od tego typu tutoriali. Niemniej jednak sam przed chwilą musiałem wymienić kabel, który przerwał się tuż przy obudowie. I natknąłem się na ciekawą poradę.

Oczywiście najpowszechniejszy sposób to:
- ustawić zasilacz pewnie na boku
- włożyć duży (możliwie płaski) nóż w miejsce, gdzie połówki obudowy się łączą, jak w załączniku (źr.: google.com)
- uderzyć z wyczuciem młotkiem w nóż
- poruszać nożem na boki, żeby obudowy się rozeszły
- ewentualnie czynność powtórzyć
- Voila!

Jednak znalazłem podpowiedź w komentarzu na YT, żeby za pomocą strzykawki wlać trochę benzyny w tę szczelinę. Ja wykorzystałem nieduży pędzelek, którym dwukrotnie naniosłem benzynę i zostawiłem na minutę.

Co ciekawe - zasilacz po delikatnym uderzeniu i poruszeniu nożem rozszedł się bez łamania piór/wpustów w obudowie.
Później naprawiłem i skleiłem "kropelką". Działa :)

Jeżeli admini uznają ten post za zbędny - nie obrażę się za usunięcie lub przeniesienie do innego działu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

pentos
Majsterkowicz

Re: Jak otworzyć zasilacz do laptopa? - prosty trick

Post autor: pentos » 17 wrz 2013, 07:44

Ja obcinam brzeszczotem na około ;)
w6667812
Młodszy majsterkowicz

Re: Jak otworzyć zasilacz do laptopa? - prosty trick

Post autor: w6667812 » 31 sty 2014, 13:16

jestem właśnie po nieudanej próbe otwarcie zasilacza asusa imadłem. przede wszsytkim, NAJWAŻNIEJSZA rzecz: zasilacz kładziemy w imadle do góry nogami, tzn DIODĄ W DÓŁ i ściskamy część obudowy z diodą. w przeciwnym wypadku bardzo prawdopodobne jest, że uszkodzimy układ scalony w środku zasilacza ;)
druga bardzo ważna rzecz: imadło powinno obejmować cały zasilacz, tzn musi być dość szerokie - takie jak na zajęciach powyżej. zastosowanie imadła węższego niż zasilacz, może spowodować popękanie obudowy.
na moje szczęście w otwieranym zasilaczu padła jakaś elektronika, i tak czy siak nie byłbym w stanie przy pomocy zwykłej lutownicy go naprawić. w przeciwnym wypadku, bardzo plułbym sobie w brodę, z powodu popękanej obudowy...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: