Wiatraczek uzależniony od zadanej temperatury

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
veronek
Młodszy majsterkowicz

Wiatraczek uzależniony od zadanej temperatury

Post autor: veronek » 9 wrz 2013, 18:13

Witam,

stoję akurat przed dużym problemem. Otóż potrzebuję mierzyć temperaturę i w zależności od niej włączać/wyłączać wentylator. Problem polega na tym, że Arduino po wgraniu programu ma zadaną jedną temperaturę włączania wentylatora i żeby ją zmienić robię to w kodzie i ponownie wgrywam do Arduino.

Istnieje możliwość sterowania temperaturą z poziomu np. www? Mam kilka działajacych skryptów na włączanie wentylatora za pośrednictwem strony internetowej (xampp, phpserial itp.) ale wiem że wysyłam tym samym w poleceniu incomingbyte pojedyńczy bajt z informacją i nie bardzo wiem jak przypisać tam zmianę temperatury do włączania wentylatora.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie pomysły.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Re: Wiatraczek uzależniony od zadanej temperatury

Post autor: wefhy » 9 wrz 2013, 21:06

Musiałbyś kupić jakiegoś wifi shielda, albo do 3G
Ale myślę, że wystarczyło by Ci sterowanie przez serial LINK
Jedyny minus, że arduino musi być połączone z komputerem i od niego odbierać polecenie zmiany temperatury.
W komputerze możesz oczywiście zrobić program, który będzie pobierał dane z sieci i wysyłał do mikrokontrolera. Chyba prościej się nie da.

Opisz najlepiej co posiadasz i co chcesz dokładnie zrobić.

Jeśli chodzi o przesyłanie bajtu - w możesz w nim zawrzeć liczbę od -128 do 127, ewentualnie inne wartości np od -64 do 63.5(dokładność 0.5), -24 do 103.5(dokładność 0.5, przesunięte o 40) w zależności jak je będziesz interpretował, ale domyślnie będzie to -128 do 127(dla unsigned od 0 do 255), taki zakres powinien w zupełnośći wystarczyć do przesłania temperatury.
Taką odebraną wartość najlepiej przypisać do tej zmiennej, którą(zapewne) w pętli porównujesz do aktualnej temperatury. Jak aktualna jest większa od tej będącej w zmiennej, wiatraczek chodzi, jeśli równa lub mniejsza - stoi.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Wiatraczek uzależniony od zadanej temperatury

Post autor: Jedrek » 12 wrz 2013, 14:21

Potencjometr?

Wysłane z Xpirii Je Tapetą 4.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: