Programowanie Attiny85

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
MarS29
Młodszy majsterkowicz

Programowanie Attiny85

Post autor: MarS29 » 15 wrz 2013, 22:33

Jestem tu nowy witam wszystkich. Dzięki tej stronie zainteresowałem się Arduino. Natrafiłem na nią zupełnie przypadkiem i zacząłem czytać co można wykonać dzięki Arduino. Po wielu tygodniach zdecydowałem się na zakup Arduino UNO.
Teraz do rzeczy.

Chciałem zaprogramować Attine85 zgodnie z instrukcją ze strony hi-low tech i mogę powiedzieć że po wielu próbach wreszcie coś się ruszyło i moje Arduino zaczęło wreszcie dawać jakieś sygnały że coś w ogóle się dzieje. Utknąłem na tym że wyskakuje mi jakiś błąd podczas programowania który wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

Binary sketch size: 908 bytes (of a 8 192 byte maximum)
avrdude: please define PAGEL and BS2 signals in the configuration file for part ATtiny85
avrdude: Yikes!  Invalid device signature.
         Double check connections and try again, or use -F to override
         this check.
Znalazłem coś na temat identycznego problemu na forum.arduino.cc "Attiny85 programming failing - Invalid device signature" w języku ang. ale nie wiele z tego rozumiem. Nie chodzi tu właściwie o j. ang. bo z tym nie mam żadnych problemów, problem pojawia się w terminologi i w mojej bardzo niskiej wiedzy związanej z programowaniem. Blink już umiem :) i chciałem sobie to wgrać na Attine85 na początek.

1. Czy jest możliwe że moje wielokrotne próby zaprogramowania mojej attiny ją uszkodziły?
2. Czy może już jest tam coś wgrane z moich poprzednich prób i teraz nie chce się wgrać coś nowego?
3. Jakim sposobem można zresetować/wykasować lub nadpisać(override) jak to jest w wyskakującym błędzie moją attine ?

Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Programowanie Attiny85

Post autor: Jedrek » 16 wrz 2013, 18:24

Przeczytaj sygnaturę, jeżeli dostaniesz same efy, albo same zera, ATTiny może działać, tylko uwaliłeś sygnaturę.(?)
Sprawdź fusy, wklej tu, zwróć uwagę na SPIEN, oraz RSTDISBL.
MarS29
Młodszy majsterkowicz

Post autor: MarS29 » 17 wrz 2013, 09:26

Jak sprawdzić fusy? Nie wiele z tego rozumiem.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Post autor: Jedrek » 17 wrz 2013, 11:10

"If you have problems, TRFM!" ~Dokumentacja WinAVR
Przeczytaj dokumentację AVRDude'a, tam masz wszystko napisane.
MarS29
Młodszy majsterkowicz

Post autor: MarS29 » 18 wrz 2013, 12:48

Dzięki Jedrek za wskazówkę.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: