Wyświetlacze LCD ze starych komórek

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 gru 2011, 20:21

Witajcie.

Wpadło mi dzisiaj w ręce trochę elektronicznych bebechów, wśród których znalazłem kilka telefonów wraz z wyświetlaczami:

Obrazek

Tak się zastanawiam - bardzo skomplikowane byłoby wykorzystanie ich z Arduino? To jest tylko kwestia podpięcia i ustalenia odpowiednich pinów, czy jednak potrzeba by do tego czegoś jeszcze?

Pozdrawiam!
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

emati
Młodszy majsterkowicz

Post autor: emati » 25 gru 2011, 15:47

Bez problemu możesz tym sterować, najwyżej będziesz musiał zaklepać samemu sterownik do lcd jeśli jest jakiś mniej popularny i trudno znaleźć gotowy. Więcej roboty możesz mieć jak lcd nie będzie miał własnego kontrolera, wtedy najpewniej będziesz musiał sam taki mu dorobić
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 26 gru 2011, 12:03

[quote=emati]Bez problemu możesz tym sterować[/quote]
[quote=emati]najwyżej będziesz musiał zaklepać samemu sterownik do lcd jeśli jest jakiś mniej popularny i trudno znaleźć gotowy. Więcej roboty możesz mieć jak lcd nie będzie miał własnego kontrolera, wtedy najpewniej będziesz musiał sam taki mu dorobić[/quote]
Jedno zaprzecza drugiemu ;)

Wyświetlacze do komórek są pewnie robione na jedno kopyto, więc jaki bym nie wziął, zawsze mogę się wzorować na jakimś podobnym, który ktoś już do Arduino podpinał. Ale mam też jeden kolorowy wyświetlacz TFT 7" (z cyfrowej ramki na zdjęcia) LT070W02-TMG1, do którego w ogóle nie wiem, od której strony podejść :D Chyba się po prostu za wcześnie za takie sprawy zabrałem...
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
macabra
Młodszy majsterkowicz

Post autor: macabra » 19 mar 2012, 16:45

Mam w domu 3 nieużywane telefony, których potencjalnie mógłbym użyć jako wyświetlacze:
Nokia 6103
Siemens MT50
Samsung SGH-X660

Którego próbować użyć najlepiej? W ogóle któryś z tych się nadaje? Bo biblioteki widziałem tylko do Nokii 3310, a sam raczej sterownika pod arduino nie napiszę :/
Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 19 mar 2012, 17:58

bardziej chyba interesującą informacją było by jaki jest to wyświetlacz (nr) a nie z czego, jeśli do Noki 6103 jest S1D15G10 (z 6100) to jak najbardziej ten => =>S1D15G10
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: