ROBOT Mecanum

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
unbearable0
Młodszy majsterkowicz

ROBOT Mecanum

Post autor: unbearable0 » 23 lis 2015, 15:41

Robot 4 kołowy (Mecanum) bezprzewodowy (WiFi) do kontroli podwozi samochodow z kamera WiFi

Robot będzie 4-kołowy napędzany 4 silnikami sterowanymi przez ComMotion Shield zamontowany na arduino UNO. Chciałbym aby można było nim sterować bezprzewodowo z komputera z wykorzystaniem WiFi. Jeżeli chodzi o Arduino to jest na nim zamontowany moduł WiFi EMW3162 również przez Shield. Chciałbym aby sterowanie odbywało się w jednej aplikacji na która byłby przesyłany obraz przez lokalne połączenie bezprzewodowe z kamerką WiFi. Niestety ale nigdy nie miałem doświadczenia praktycznego jeżeli chodzi o budowanie takich układów od podstaw. Pisałem aplikacje w C/C++ jak również modyfikowałem kody robotów opartych o mikro kontrolery w trakcie zajęć na studiach. Dlatego nie wiem jak zacząć od czego.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

mgreta36
Majsterkowicz

Re: ROBOT Mecanum

Post autor: mgreta36 » 23 lis 2015, 17:06

Looknij tu http://www.instructables.com/howto/robot+wifi/.
Tu zaczerpniesz pomysłów i kodów ;)
unbearable0
Młodszy majsterkowicz

Re: ROBOT Mecanum

Post autor: unbearable0 » 24 lis 2015, 19:05

dziekuje, strona faktycznie mega przydatna i można zaczerpnąć wiele inspiracji.
Niestety ale mam wrażenie że nie potrafię chyba połączyć Arduino z WiFi. Do modułu który kupiłem w postaci Shields dołączony był program którym konfiguruje wszystko. Także jeżeli podłącze arduino to komputer wykrywa sieć o nazwie "inspektor" mogę się nawet z Nim połączyć wtedy mogę wejść w przeglądarce na jego adres IP 192.168.1.100 i tam dokonać konfiguracji, widzi go też w tym programie EMWToolBox jako adres IP. Chciałbym napisać program którym mógłbym sterować Arduino tak jak dokonuje sterowania przez port szeregowy w aplikacji. A potem przenieść to do zewnętrznej Aplikacji która umożliwiała by sterowanie i oglądanie tego co prześle robot. Niestety ale nigdzie nie mogę znaleźć działającej biblioteki, przełączenie zworek na module WiFi Shield tak aby komunikował się z Arduino powoduje, że w trakcie kompilacji wyskakuje błąd "stk500_getsync() attempt 1 of 10". Co rozumiem jako brak komunikacji między shieldem a Arduino ? Przeszukakałem już chyba wszystko i nie mam pojęcia dlatego nie chce to działać. Czy ktoś z Was kiedyś pracował na tym module EMW3162 ?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: