Odpalanie auta na pilot.

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
razorxx100
Starszy majsterkowicz

Odpalanie auta na pilot.

Post autor: razorxx100 » 7 sty 2016, 15:50

Witam, jak widac pogoda daje w kosc, a wchodzenie z rana do zimnego auta nie jest dosc przyjemne.
Wpadlem na pomysl zeby zrobic sobie odpalanie na pilota, nie ma tu nic trudnego jezeli chodzi o wykonanie, ale jedyny problem to zabezpieczyc sie przed przejeciem.
Chce uzyc takiego ustrojstwa ;
http://www.aliexpress.com/item/Higher-Q ... 18400_6150

Myslalem na poczatku zeby zakupic pilot z szyfrowaniem keeloq, ale kiedy sobaczylem ile kosztuje sam pilot w polsce (50-70 zl) to mnie to odrazu zniechecilo.

Macie moze jakies pomysly jak zabezpieczyc taka radiolinie? Bo wystarczy ze ktos bedzie mial identyczny pilot i bedzie mogl sobie robic z moim autem co chce..

Chwilowo jedyne co przychodzi mi do glowy to zrobic kod na kombinacje przyciskow np ACBDACDA, ale wiadomo ze jest to troche lipny pomysl zeby za kazdym razem takie kombinacje wpisywac..

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

kazzik87
Starszy majsterkowicz

Re: Odpalanie auta na pilot.

Post autor: kazzik87 » 7 sty 2016, 16:24

Przypominam że odpalanie auta w zimie podlega karze pieniężnej - link

Jedyne legalne rozwiązanie problemu - link

*Cena to chyba żart :-)
---
Jeżeli pomogłem to kliknij "Pomógł".
razorxx100
Starszy majsterkowicz

Post autor: razorxx100 » 7 sty 2016, 20:52

Po 1. To nie jest forum prawne i nie pytalem o takie porady( nie mówiąc ze nie ma w takim systemie nic nielegalnego- wiele systemów start/stop posiada taka funkcje)
Po 2. Nie mieszkam w mieście żeby mi dali kare za odpalone auto pozostawione bez opieki.
crobe
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: crobe » 17 sty 2016, 09:36

Nie wiem dlaczego w dziale Rasberry Pi ja chce skonstruować auto-start do agregatu ale są problemy trzeba mieć lub podpiąć się do czujnika obrotów walu, lub innego czujnika obrotów. aby sterownik wiedział ze silnik już odpalił.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: