uczenie się arduino podstawowy termometr z wyświetlaczem

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
radzisko123
Młodszy majsterkowicz

uczenie się arduino podstawowy termometr z wyświetlaczem

Post autor: radzisko123 » 7 lip 2016, 22:15

hej zaczynam zabawę z arduino jak na razie udało mi sie zapalać diody led przez pilot a i zrobienie termometru i sprawdzanie danych przez port szeregowy teraz chce isc krok do przodu a mianowicie zrobić termometr ale z wyświetlaczem segmentowym bo taki posiadam kupiłem kiedyś na internetach taki zestaw startowy i kombinuje trochę
mam jeszcze rejestr do tego i pare zabawek innych i teraz moja prośba pomożecie mi z tym :D

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

darecki258
Majsterkowicz

Re: uczenie się arduino podstawowy termometr z wyświetlaczem

Post autor: darecki258 » 8 lip 2016, 10:52

A jakiej konkretnie pomocy oczekujesz
Bo jesi chcesz sie nauczyć to kombinuj sam a jak bedziesz mial z czyms problem wtedy pisz napewno ktoś pomoże
Jak liczysz na gotowca to tu na to nie licz - dlaczego nie?
Gotowych przykładów jest pelno na nacie

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
radzisko123
Młodszy majsterkowicz

Post autor: radzisko123 » 8 lip 2016, 17:19

chciałem sie dowiedzieć jak wyświetlać dane z termometru na wyświetlacz segmentowy
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 8 lip 2016, 18:23

5s w google http://playground.arduino.cc/Main/SevenSegmentLibrary

Fajnie,że mamy bystrego majsterkowicza, ale prosiłbym by zachować atmosferę koleżeńską na forum.
To że kolega lizną trochę Arduino i jest szybki w obsłudze wyszukiwarek nie oznacza, że inni też to potrafią.
Nawet niechby tysiąc razy trzeba było podawać linki do źródła informacji i wiedzy - zrób to.

Następne uwagi w stylu: "szukaj w necie", albo "idź do wujka Google" - będą nagradzane ostrzeżeniem.
radzisko123
Młodszy majsterkowicz

Post autor: radzisko123 » 9 lip 2016, 09:01

a to jak coś nie będę wiedział to będę udawał sie do Sławka bo powoli ucze się schematów pod pełną automatykę pokoju mam w planach spory projekt ale jak na razie muszę nauczyć sie podstaw a jak macie może gotowy projekt na termometr cyfrowy z rejestrem i wyświetlaczem segmentowym to był bym wdzięczny
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 9 lip 2016, 12:14

Slawek pisze:5s w google http://playground.arduino.cc/Main/SevenSegmentLibrary

Fajnie,że mamy bystrego majsterkowicza, ale prosiłbym by zachować atmosferę koleżeńską na forum.
To że kolega lizną trochę Arduino i jest szybki w obsłudze wyszukiwarek nie oznacza, że inni też to potrafią.
Nawet niechby tysiąc razy trzeba było podawać linki do źródła informacji i wiedzy - zrób to.

Następne uwagi w stylu: "szukaj w necie", albo "idź do wujka Google" - będą nagradzane ostrzeżeniem.
A mogę wiedzieć który to taki "miły" moderator to napisał ? wypadało by się podpisać jak sie leci z takimi wycieczkami. Dałem koledze link do miejsca gdzie znajdzie rozwiązanie, zatem nie rozumiem tego komentarza ! mam zawartośc z linku wkleić w post i wtedy będzie ok ? jak czytam posty "starych wyjadaczy" z forum to za każdym razem w takich przypadkach od razu jadą z buta i jakoś nie widziałem aby ich ktoś straszył ostrzeżeniami - w ostatnim tygodniu nawet jest takich kilka - ja dałem koledze linka i dostałem szmatą po pysku - super, gratuluję obiektywizmu !!

Pozdr
Proszę nie używać czerwonego koloru w treści posta.M.L.
darecki258
Majsterkowicz

Post autor: darecki258 » 9 lip 2016, 19:46

Jak liczysz na gotowca to tu na to nie licz - dlaczego nie?

Trochę juz siedzę na tym formu i widzę ze zawsze jak ktos prosi o gotowca nikt nie chce mu go podać poza tym tak jest na każdym forum
Niestety nie wiem kto jest teraz moderatorem bo nik się nie podpisał
Ale zasada dzialania forum chyba jest taka żeby ludziom pomagać a nie dawać im gotowe rozwiązania

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 9 lip 2016, 20:40

Artykuł z majsterkowa http://majsterkowo.pl/zegar-ds1307/
Jest tam pokazany sposób sterowania wyświetlaczami 7 segmentowymi przez ekspander i2c plus multipleksowanie. Nie przez rejestr, ale przyda się to multipleksowanie, bo mając 1 rejestr można wysterować tylko 1 wyświetlacz, no chyba że właśnie się skorzysta z multipleksowania.
A tutaj http://majsterkowo.pl/zegar-cyfrowy-led ... powietrza/ o sterowaniu przez rejestr 74HC595, nie wyświetlacza led, tylko matrycy led, ale zasada podobna.

Proszę nie używać czerwonego koloru w treści posta.M.L.
M.L.
MrLewerence? Od jakiegoś czasu MrLewerence ma zielony kolor nicka, chociaż nikt oficjalnie nic nie pisał, że został moderatorem.
mgreta36
Majsterkowicz

Post autor: mgreta36 » 9 lip 2016, 23:50

BRAWO :) i gratulacje MrLewerence :)
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 11 lip 2016, 19:12

MrLawerence, zatem zanim mnie zaczniesz straszyć ostrzeżeniami zmień albo ustal takie zasady w regulaminie, że za podanie linku grozi ostrzeżenie ;) ale moim zdaniem można zwrócić delikatnie uwagę a nie strzelać od razu do muchy z armaty ;)
I druga rzecz przy okazji, jak już wiemy kto to napisał, Twój komentarz odnośnie "lizną trochę Arduino" nie sprzyja koleżeńskiej atmosferze o która to chcesz walczyć, prawda ? :) Nie znasz mnie wiec nie oceniaj moich umiejętności bo nie masz o nich zielonego pojęcia, tak jak ja nie oceniam Twoich ani kogokolwiek na tym forum, ok ? ;)
Pozytyw z tej sytuacji jest taki, ze jak czytam dziś posty to niektórzy użytkownicy bardzo zmienili swoje dotychczasowe podejście do pytań zadawanych na forum, i to jest dobre :)
A co do pomocy i podawania gotowych rozwiązan, z jednej strony ok a z drugiej wtedy nikt sie niczego nie nauczy ;)

Pozdr
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 11 lip 2016, 21:28

Cieszę sie, że wyjaśniliśmy sobie sprawę :)

Pozdro
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: