Gniazdko wi-fi ( Smart Plug )

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
kkryg
Młodszy majsterkowicz

Gniazdko wi-fi ( Smart Plug )

Post autor: kkryg » 12 maja 2017, 22:49

Witam!
Mam taki problem, z góry zaznaczam, że w dziedzinie elektroniki jestem zielony (ale jestem cebulą i wole wydać trochę mniej na takie cudeńko)...
Chciał bym zrobić gniazdko wi-fi aby sterować zdalnie listwą zasilającą komputer i wyłączać na noc router wraz z innymi niepotrzebnymi rzeczami...
Do tego celu chciałbym użyć płytki ESP8266 (ponieważ taką mam na stanie. W związku z tym, że za bardzo się nie znam starałem się skorzystać z wpisu na forum pokazującym jak takie coś wykonać (z tym, że na innej wersji płytki, bodajże esp8266 v4) link do forum. Na internecie skompletowałem pozostałe części potrzebne do "budowy".

Zasilacz

Kondensatory

-Regulator Liniowy

Tranzystory

Przekaźnik

-(Obudowy jeszcze nie przewidziałem)

A teraz przedstawię problem...
Na forum opisana została inna płytka, z innym pin-outem i mam problem z połączeniem tych podzespołów ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć opisu, który pin, za co odpowiada...
Dodatkowo autor użył jakiegoś układu tłumiącego, którego nie mogę znaleźć ani na allegro ani na alliexpress.

Swoją drogą lubię programować strony www , więc jeśli się uda postaram się zrobić aplikację (a może raczej strone), która będzie ułatwiała włączanie i wyłączanie, do tego jakiś timer, itd.

Gdyby udało się takie coś wykonać podzielę się tym, ponieważ takie urządzonko potrafi oszczędzić trochę energii (a dało by się to zrobić niemal o połowę taniej niż gdyby kupić gotowe urządzenie od np. Tp-link... a dodatkowo może być z tego fajna zabawa ;) )
Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, 17:09 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Link usunięty. Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać linków zewnętrznych. ŻADNYCH!!! bez sankcji.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
slavo22
Młodszy majsterkowicz

Re: Gniazdko wi-fi ( Smart Plug )

Post autor: slavo22 » 16 maja 2017, 13:12

Chcesz zrobić sterowanie po WiFi do wyłączenia routera? A jak go załączysz?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: