Arduino + Serwer Web na innym urządzeniu

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Kocur
Młodszy majsterkowicz

Arduino + Serwer Web na innym urządzeniu

Post autor: Kocur » 25 paź 2017, 11:45

Witajcie,

Chciałbym utworzyć serwer www (początkowo w lokalnej sieci, lokalnym komputerze), umieścić w nim stronę www, która prezentowałaby interface (przykładowo 10 przycisków On/Off), przechowywałaby informacje o ich aktualnym stanie i z tą informacją udawała się do arduino podłączonego przez Ethernet do tej samej sieci lokalnej i dalej w zależności od stanu ustawiała, bądź zerowała odpowiednie porty.

Od strony arduino sprawa jest dla mnie dość prosta.

Moje pytanie dotyczy drugiej części czyli serwera web oraz strony znajdującej się na nim (jestem całkowicie zielony w tym temacie). Znacie podobne rozwiązania? Gdzie się udać i od czego zacząć?

Chciałbym z dowolnej przeglądarki, na dowolnym urządzeniu, podłączonym do sieci lokalnej móc sterować pinami arduino.

Znam rozwiązanie, gdzie strona znajduje się w kodzie arduino lub nawet na karcie SD, jednak chciałbym, żeby znajdowała się ona na osobnym urządzeniu, aby maksymalnie odciążyć mikrokontroler.
W późniejszym etapie chciałbym przenieść stronę na zdalny serwer www.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

hoooobix
Młodszy majsterkowicz

Re: Arduino + Serwer Web na innym urządzeniu

Post autor: hoooobix » 8 lis 2017, 21:16

Hej robiłem podobny projekt na mikrokontrolerze NodeMCU v3 programowanym w arduino IDE + server oskryptowany php i baza danych MySql jeśli temat jest jeszcze aktualny daj znać bo mam kody źródłowe na kąpie nadal i chętnie pomogę
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: