Zdalne sterowanie regulatorem kotła c.o. + czujnik zawartości ekogroszku w podajniku

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Naciek
Młodszy majsterkowicz

Zdalne sterowanie regulatorem kotła c.o. + czujnik zawartości ekogroszku w podajniku

Post autor: Naciek » 23 sty 2018, 23:44

Witam,
Chcę zrobić układ sterujący temperaturą kotła w drugiej części domu. Chcę uzyskać podgląd tego co się dzieje na ekranie regulatora, oraz zdalnie sterować przyciskami. W regulatorze jest ekran LCD 16x2. Czy jest możliwość zmostkowania sygnału dochodzącego do ekranu na regulatorze, następnie wysłanie go do mojego układu, by pokazywał to samo?
Myślę nad rozwiązaniem, by jedno arduino pobierało sygnał z ekranu i wysyłało je do drugiego arduino na drugi ekran poprzez transmisję RF433 lub przewodowo gdyby była taka możliwość.

I jeszcze jedno pytanie: Czy da się zrobić wspomniany zdalny odczyt LCD, zdalną obsługę przycisków oraz czujnik zawartości ekogroszku w zbiorniku np. przez czujnik HC-SR04 tylko na 2 arduino, tak żeby jedno arduino pobierało dane z ekranu i czujnika oraz wysyłało sygnały do przycisków na regulatorze, a drugie arduino byłoby przy kotle c.o. i wysyłałoby dane z lcd oraz odbierało dane o wciskaniu przycisków i wciskało je na regulatorze?

Może istnieje jakiś prostszy sposób na wykonanie tych czynności?

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ElectronicRide
Majsterkowicz

Re: Zdalne sterowanie regulatorem kotła c.o. + czujnik zawartości ekogroszku w podajniku

Post autor: ElectronicRide » 24 sty 2018, 11:24

Witaj.
Powiem tak da się to zrobić prościej, odczytywanie wysyłanych danych do lcd nie jest moim zdaniem najlepszym wyjściem.
Po drugie masz piec CO w którym ustawiasz w sumie 4 czy też 5 rzeczy (nie pamiętam dokładnie) które dla leniwych wystarczy ustawić raz, lub raz w każdym sezonie grzewczym w zależności od tego jaki węgiel się kupiło i Ty chcesz mieć do tego dostęp w mieszkaniu? Powiesz mi po co? Przecież i tak raz na tydzień musisz dosypać wungla do podajnika to możesz zobaczyć jaki jest popiół i wyregulować to co trzeba: podtrzymanie palenia, dmuchawa, długość podawania itd.
Myślę więc, że takie coś co zaproponowałeś jest niepotrzebną komplikacją dekodowanie lcd, już lepiej podpiąć się bezpośrednio do sterownika CO i przez np. uart czy inny interfejs wysyłać i odbierać dane.
Co do czujników do zasobników jest tego spoooro w internecie jak wiesz środowisko zasobnika jest ciężkie więc poszukaj i poczytaj w internecie :)
Znalazłem coś co mogło by Cię zainteresować: http://www.abc-diy.pl/stacja-kontroli-t ... rozbudowy/
Podsumowując moim skromnym zdaniem wystarczy, że będziesz wiedział jaka temp jest na piecu i możesz mieć alarm jak temp. spadnie bo np. jak się zdarza zawiesić węglowi i w piecu wygaśnie to zostaniesz wcześniej poinformowany ;) A czujnik jak jakiś wymyślisz to dopiszesz parę linii w nadajniku i odbiorniku i już gotowy projekcik :3
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: