Komunikacja bezprzewodowa wiele do jednego

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Komunikacja bezprzewodowa wiele do jednego

Post autor: GarryMoveOut » 8 sty 2020, 11:49

W szufladzie leżą i się kurzą Arduina i różne moduły do nich. Chciałem to jakoś wykorzystać żeby się nie kurzyło. Pierwotnie mam wszystkie niezbędne czujniki, brakuje mi tylko modułów do komunikacji bezprzewodowej. Chciałem dokupić moduł BLE i sprawdzić zasięg a jak wypali to za pomocą BLE przesyłać odczyty temperatury z różnych pokoi w domu, wilgotności itd przesyłać za pomocą BLE z 3-4 czujników do RaspberryPi. Potem dopisać jakąś apkę na telefon itd. rozbudować, pobawić się. Chciałem to zrobić możliwie prosto i najmniejszym kosztem. Ale rzeczywistość nie jest tak różowa i już na samym początku mam problem, moduł BLE mi nie działa (https://majsterkowo.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=7968). Jeszce będę próbował go uruchomić. Ale awaryjnie mam inny plan i z jednego Arduino chcę zrobić centralkę z modułem odbierającym i shield ethernet tylko do przesyłania odebranych danych na jakiś serwer za pomocą POST. A czujniki miałyby tylko nadajniki które w x odstępach czasu nadawałyby sygnał do centralki.

Które moduł do arduino mógłby pracować w trybie wiele do jednego i byłby wstanie przesłać dane na odległość 10-15m (id, temp, wilgotność, suma kontrolna) przez ściany z pełnej cegły?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

uzi18
Majsterkowicz

Re: Komunikacja bezprzewodowa wiele do jednego

Post autor: uzi18 » 8 sty 2020, 15:37

to zrobisz na tanich modulach nrf24L01
i zepniesz z domoticzem czy innym systemem

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: