Czym mierzyć poziom hałasu

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacek
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Czym mierzyć poziom hałasu

Post autor: jacek » 15 kwie 2013, 12:00

Witam,

mam pomysł aby zbudować prostą zabawkę, która będzie mierzyć poziom hałasu w otoczeniu i jeśli ten przekroczy pewien poziom (i utrzyma się rzez jakiś czas) to odpowiednio zareaguje (np zacznie wyć ;) ).

I tu pytanie czym mierzyć poziom tegoż hałasu?

Pierwsze co znalazłem to http://nettigo.pl/products/92, ale:
  • drogie to :(
  • podejrzewam, że może sporo prądu ciągnąć, a pewnie chciałbym zabawkę z baterii zasilać
dlatego drugim pomysłem jest użycie jakiegoś czujnika, który w cudnie-magiczny sposób nie pobierałby wcale (albo minimalnie) prądu do czasu aż poziom hałasu przekroczy poziom krytyczny (którym jakoś można sterować - np potencjometrem albo lepiej programowo) i wtedy wyzwoli przerwanie, ale:
  • nie wiem co by to mogło być - tu liczę na pomoc
A może jakieś inne pomysły przy pomocy czego to zrealizować.

Dodatkowa informacja, podczas wycia "wyjca" hałas trzeba mierzyć tylko w w momentach kiedy "wyjec" jest cicho ;)

pozdrawiam
Jacek
pozdrawiam
Jacek

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Sandrex
Młodszy majsterkowicz

Re: Czym mierzyć poziom hałasu

Post autor: Sandrex » 15 lut 2017, 16:44

Dźwięk nie jest wrażeniem łatwym do oceny. Dla jednych hałasem jest cicha muzyka, dla innych praca ciężkich maszyn może nie stanowić problemu. Spam.
Zanim zaczniesz Szanowny Panie reklamować swoje czy czyjeś usługi, wczytaj się w temat. Pomocnym może być przeczytanie nazwy działu w jakim pytanie zostało zadane.
Treści reklamowe usunięte. Ostrzeżenie za spam przyznane.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: