Książka o arduino

Ogólne rozmowy na temat Arduino (i jemu podobnych).
ODPOWIEDZ
duszynskid
Młodszy majsterkowicz

Książka o arduino

Post autor: duszynskid » 14 sie 2013, 23:29

Witam !

Jestem początkujący w sprawach arduino. Chciałbym kupić jakąś dobrą książkę która wprowadzi mnie na wyższy poziom (nie chodzi mi już o migającą diodę czy coś w tym stylu) prosiłbym o jakiś tytuł. Dobrze by było gdyby cena książki nie przekraczała 40 zł.

Z góry dzięki !!
pozdrawiam

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
kamiltbg
Majsterkowicz
Kontakt:

Re: Książka o arduino

Post autor: kamiltbg » 17 sie 2013, 15:54

Chyba nie ma książek typowo o Arduino. Może poucz się języka C? Na wikibooks jest dobry kurs.
Awatar użytkownika
johny
Majsterkowicz

Post autor: johny » 17 sie 2013, 16:07

kamiltbg pisze:Chyba nie ma książek typowo o Arduino. Może poucz się języka C? Na wikibooks jest dobry kurs.
jakies tam sa:
czy dobre nie wiem
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 17 sie 2013, 21:47

Książek (niekoniecznie po polsku) jest pełno. IMO jeśli znasz angielski to spokojnie wystarczą tutoriale z internetu (jak oficjalna strona czy jakieś instructables). A za te pieniądze kup jakąś elektronikę (np. jakieś czujniki czy moduły bezprzewodowe z ebaya). A jeśli już bardzo chcesz książkę to brałbym coś ogólnie o elektronice. Arduino to tylko ładnie opakowane atmegi i nadaje się do tworzenia prototypów. Siła tkwi w bootloaderach wgranych na te atmegi. Jak już będziesz chciał stworzyć jakiś własny projekt to i tak użyjesz osobnego mikroprocesora i wgrasz to samo co na arduino, a samo arduino zostawisz do dalszych zabaw.
krzjel
Młodszy majsterkowicz

Post autor: krzjel » 5 sie 2015, 09:51

Podpinam do starszego tematu, żeby nie tworzyć nowego: dzisiaj w Helionie -30% na książkę "Arduino w akcji":
https://goo.gl/wu2mI3
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: