Arduino Uno DIY? Czy się opłaca?

Ogólne rozmowy na temat Arduino (i jemu podobnych).
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fenclu
Majsterkowicz

Post autor: Fenclu » 19 mar 2012, 19:10

Tak, zakochałem się w Arduino. Ale 140zł za starter kit to spora przesada. Mam wszystko z tego zestawu oprócz Arduino. Znalazłem w internecie projekt Arduino :

http://www.maungs.com/lwins-blogs/diy-a ... readboard/

Teraz pytanie: czy taka płytka mocno różni się od takiego Arduino ze sklepu? (oprócz jakości PCB).

Hardware w obu wersjach jest podobny (ATmega 328, rezonator i kilka innych)...
"Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno." - Edward Murphy

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
nightex
Starszy majsterkowicz

Post autor: nightex » 19 mar 2012, 19:58

ciekawy KIT, jestem ciekaw jak to bedzie działać
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuba
Młodszy majsterkowicz

Re: Arduino Uno DIY? Czy się opłaca?

Post autor: Kuba » 23 kwie 2012, 22:46

Ja osobiscie ostatnio stalem przed podobnym dylematem:
chcialem kupic zestaw startowy Arduino, ale mam plytke stykowa, kable, tak wiec pozniej rozwazalem samo UNO. W gre wchodzilo tez zrobienie samemu plytki do wlasnego kitu + kupno mikroprocka, w koncu w sieci jest masa takich schematow, aczkolwiek druga strona medalu jest taka, ze wiekszosc tych ukladow powoduje sporo problemow, głownie jesli chodzi o gubienie informacji, "zacinanie sie mikroprocka" itd.

W koncu zdecydowalem sie kupic zestaw Arduino Mega. Naklonily mnie do tego przede wszystkim duzo wieksze mozliwosci (ilosc wejsc/wyjsc), co za tym idzie mozliwosc stworzenia bardziej skomplikowanych projektow. Starczy na duzo dluzej! Wada niewatpliwie jest Atmega przylutowana na stałe do zestawu (w uno mamy Atmege na podstawce), mi to jednak nie przeszkadza (narazie;]). Z zakupu jestem zadowolony, chociaz po kieszeni daaał:D Kupowalem ze strony nettgio, swietny kontakt, paczka przyszla w 2 dni. Polecam!

Dla porownania kumpel kupowal tez MEGE z allegro o 50 zł mniej i do dzis nie łaczy mu sie z kompem.
Awatar użytkownika
Fenclu
Majsterkowicz

Re: Arduino Uno DIY? Czy się opłaca?

Post autor: Fenclu » 24 kwie 2012, 17:44

Jeśli już to chyba rzeczywiście prawdziwe Arduino.

Ale się jeszcze zastanawiam, bo zasadniczo płytka Arduino to ATmega z możliwością podpięcia pod USB. Nic więcej. Mam dylemat między zakupem Arduino, a kilku procków z peryferiami (wyświetlacze, kwarce itp.) i zrobieniu sobie kliku projektów. Jak myślicie?

PS. Spotkałem się z opinią, że Arduino wyrabia złe nawyki, że ciężko przejść do gołych procków. Czy to prawda?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: