Zasilacz do efektu gitarowego

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Najciq
Młodszy majsterkowicz

Zasilacz do efektu gitarowego

Post autor: Najciq » 11 sie 2013, 18:32

Witam, niedawno zakupiłem na allegro efekt gitarowy (Ibanez sm7 smash box), po bardzo atrakcyjnej cenie. Gdy przyszedł okazało się że nie ma zasilacza. Dzisiaj zabrałem się za szukanie w domu jakiś zasilaczy, które mogą pasować. Na efekcie napisane jest +/- DC9v14mA, (od razu powiem że w elektronice jestem kompletna noga) trochę mnie to zdziwiło, bo wszystkie zasilacze jakie znalazłem miały 9V i 12V ale po 500-1000 mA. Czy są takie zasilacze z 14 mA? Bo obszukałem internet i nie znalazłem... Jeśli ktoś wie gdzie można taki dostać to byłbym bardzo wdzięczny!

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: Zasilacz do efektu gitarowego

Post autor: Maxik » 11 sie 2013, 18:57

Na wszelki wypadek wrzuć zdjęcie tego efektu(miejsce gdzie masz wypisane to napięcie i natężenie). Najważniejsze żeby zgadzało się napięcie, bo odbiornik nie pobierze więcej prądu niż rzeczywiście potrzebuje. Wystarczy, że zasilacz będzie potrafił dostarczyć więcej prądu niż wymaga odbiornik.
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 11 sie 2013, 20:04

Drugi link z googla pokazuje mi taki zasilacz: http://www.amazon.com/HQRP-Adapter-comp ... B004U5D2VK
Na ebaju są też, tańszy i droższy: http://www.ebay.com/itm/Power-Supply-AC ... 43b2bc8d14
Ale uwaga. Z tego co na ebayu piszą, ten zasilacz do efektu ma odwrócone połączenia we wtyczcze, czyli plus jest na zewnątrz a masa wewnątrz.
Natomiast, z tego co piszesz, twój efekt powinien działać zarówno z tym zasilaczem specjalnym (na wtyczce, w kierunku od zewnątrz do środka jest -9V), jak i z normalnie polutowanym (gdzie jest +9V mierząc od zewnątrz do wewnątrz).
Ergo, zasilacza specjalnego do efektu, nie powinieneś podłączać do innych urządzeń.
Najciq
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Najciq » 11 sie 2013, 20:13

To jest coś takiego:

i43. tinypic. com/ 104f6ki. jpg

(link pospacjowany bo nie mogę dodawać linków)

czyli rozumiem że równie dobrze mogę podłączyć zasilacz np. Yankee PS-9/120 czyli o napięciu wyjściowym 9V no i 120mA tak?
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 11 sie 2013, 20:22

Zauważ, że tak jak pisał cube, ważna jest polaryzacja. A ten efekt musi mieć zasilacz, w którym + jest na zewnętrznej części
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: