Funkca kondensatowa zakłóceniowego

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
melman
Młodszy majsterkowicz

Funkca kondensatowa zakłóceniowego

Post autor: melman » 8 mar 2015, 21:37

Witam

Spalił mi się kondensator zakłóceniowy w mikserze. Oczywiście chce kupić i wymienić, ale mam pytanie odnośnie tego kondensatora. Czy jego funkcja to tylko zapobieganie zakłóceń pracy miksera oraz innych urządzeń elektryczych w pobliżu.
Lub też czy ma on coś wspólnego ze zapobieganiem zmiany kierunku obrotu silnika w zależności od podłączenia wtyczki do gniazdka?

Drugie pytanie, po co w moim mikserze na początku przewodu zasilającego jest wpięty rezystor (łączy se sobą fazę i neutralny)? rezystor ma chyba 1,7 ohm

Są to pytania głupie, ale jako że na tym forum uzyskałem odpowiedzi na inne głupie pytania, dlatego piszę :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

melman
Młodszy majsterkowicz

Re: Funkca kondensatowa zakłóceniowego

Post autor: melman » 9 mar 2015, 15:56

Mikser jest bardzo stary, moze ze 20 lat. Kondensator w nim zostal rozerwany, domyslam sie ze kiedys mikser byl intensywnie uzywany.
Lezy nieuzywany juz kolejnych kilkanascie lat. Zainteresowalem sie nim bo we wszystkich mikserach kupionych po nim, padly sloty na lopatki, pewnie sie juz nie oplaca tego naprawiac. A w tym starych ciagle lopatki wchodza i powinny dzialac. Kondensator nie jest drogi wiec sprobuje go uruchomic.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: