Blutooth HC-06

Nie wiesz, jak działa jakieś urządzenie? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
newArduino
Młodszy majsterkowicz

Blutooth HC-06

Post autor: newArduino » 20 kwie 2015, 12:14

Cześć,
chcę podłączyć bluetooth hc-06 pod arduino nano i mam parę pytań.
W różnych forach spotkałem się z różnymi odpowiedziami - tx modułu podłączam do tx arduino czy do rx?
Druga sprawa to zasilanie, vcc podłączam do 3.3V. Mój problem polega na tym czy podłączając tx,rx do arduino nie spalę modułu, skoro impulsy na tx,rx są 5v a nie 3.3V.

Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony w tym temacie

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

stiven
Złota rączka

Re: Blutooth HC-06

Post autor: stiven » 20 kwie 2015, 13:07

Można podłączyć ten moduł bezpośrednio pinami rx tx do arduino, te piny tolerują napięcie 5V i moduł działa prawidłowo. Jeśli chodzi o połączenie tych pinów, to kiedy program wgrany do arduino ma komunikować się z tym układem, to podłącza się na krzyż, rx bluetootha z tx arduino, no i tx z rx.

Jeśli chce się zmienić ustawienia tego modułu (na przykład zmienić nazwę widoczną przez inne urządzenia z bluetooth), to powinno się podłączyć moduł do komputera przez przejściówkę, na przykład uart<>rs232<>usb i przez terminal (monitor) portu szeregowego wysyła się odpowiednie komendy (połączenie z przejściówką też jest na krzyż). Niektórzy, nie mając takiej przejściówki, korzystają z arduino jako przejściówki. Żeby było to możliwe, trzeba wgrać pusty program do arduino (puste funkcje setup i loop), chodzi o to, żeby wgrany program na pewno nie korzystał z seriala i nie blokował transmisji. Wtedy połączenie z arduino jest tx z tx i rx z rx, ponieważ pin rx to jest pin rx mikrokontrolera, ale tego układu, który programuje (i jest właśnie taką przejściówką), to jest pin tx.
newArduino
Młodszy majsterkowicz

Post autor: newArduino » 21 kwie 2015, 08:06

Dzięki wielkie, wyczerpałeś temat
sattwarman
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: sattwarman » 22 kwie 2015, 12:06

wow dysponujesz niezłą wiedzą:D
ODPOWIEDZ