Jak odłączyć głos z hdmi i puścić z innego urządzenia

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Egon
Młodszy majsterkowicz

Jak odłączyć głos z hdmi i puścić z innego urządzenia

Post autor: Egon » 17 kwie 2020, 09:26

Mam laptop podpięty do telewizora za pomocą HDMI, jako że HDMI transferuje również dźwięk o włączeniu TV przestaje działać mi dźwięk z laptopa i muszę podłączać jack z dźwięku do TV. Czy da się jakoś zrobić, żeby po włączeniu telewizora dźwięk dalej leciał z laptopa?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Jak odłączyć głos z hdmi i puścić z innego urządzenia

Post autor: Marhef » 18 kwie 2020, 17:53

A nie możesz wybrać w ustawieniach dźwięku, żeby zmienić wyjście sygnału audio?
Zresztą, nie bardzo rozumiem. Jeśli podłączysz telewizor przez HDMI, to dźwięk też powinien być przez HDMI. Chyba, że musisz to ustawić. Opisz dokładniej problem
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Post autor: Oscyloskop » 19 kwie 2020, 01:48

Kwestia tego jak Twój komputer uruchamia urządzenia i jak botuje sterowniki.
Zrób tak:
Wyłącz komputer.
Włącz TV i ustaw wejście na HDMi, podłącz kabel HDMI TV <-> komputer. Telewizor może się automatycznie przełączyć na wejście gdzie jest jakiś sygnał.
W każdym razie komputer włącz kiedy telewizor jest podłączony kablem hdmi i źródło sygnału jest ustawione.
Jeśli po takim uruchomieniu dźwięk z PC na TV będzie - opcje są różne.
Na niektórych modelach ASUSa z i5 starszych generacji - nic nie da się zrobić...dźwięk do TV zostanie przesłany tylko wtedy kiedy przy uruchamianiu komputera bios wykryje TV jako "kartę dźwiękową" albo monitor z głośnikami/
Po za tym:
Ustawienia karty dźwiękowej - aktualizacja sterowników,
Ustawienia botowania urządzeń w BIOS - również aktualizacja BIOSU,
Aktualizacja i ustawienia karty graficznej. W przypadku połączeń kablem HDMI w karcie graficznej trzeba szukać ustawień.
Egon
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Egon » 27 maja 2020, 11:59

Marhef pisze:
18 kwie 2020, 17:53
Jeśli podłączysz telewizor przez HDMI, to dźwięk też powinien być przez HDMI.
Otóż tak miałem właśnie, ale mam też 6 głośników na 2 wzmacniaczach i one były podłączone do telewizora. Jakoś tak w takim układzie bardzo słabo grały. Więc podłączyłem z powrotem do laptopa na rozgałęźniku jack i zmiana była od razu widoczna. Dlatego puszczenie dźwięku z TV w moim przypadku nie było dobre. Niestety mam tylko stereo. Chociaż w stacjonarnym mogłem rozdzielić jeszcze przód i tył.

Zmieniłem właśnie tak jak pisałeś domyślne wyjście audio. Także jest ok.

To przy okazji jeszcze zapytam, bo rozważam zakup zestawu 5+1 i nowego komputera stacjonarnego. Tyle, że większość płyt w ekonomicznych zakresach cenowych ma tylko 3 wyjścia. Da się do takiego układu podpiąć taki zestaw 5+1 czy niezbędne jest 6 gniazd? Podobno gniazdo na mikrofon można emulować na głośnik?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: