Marki laptopów

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Marki laptopów

Post autor: Peszel » 11 sie 2013, 06:05

Jakich marek się wystrzegać a jakie możecie polecić? Ktoś tu chyba w serwisie pracuje...
szczerość to nie chamstwo

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Re: Marki laptopów

Post autor: donau » 11 sie 2013, 08:29

Powiem ci ze rożnie to bywa. TO jak z samochodami jedne modele sa udane inne mniej.
Np HP potrafią sie grzać,seria dv5 miała problem z mostkiem, acery są dość tanie ale znane z słabej jakości elementów.
Wszystko zależy od tego jakimi pieniędzmi dysponujesz. Nie ma złotego producenta wśród laptopów.
Dobre opinie ostatnio zbiera Dell i Lenovo, Samsungi tez dość sie podciągnęły.
Awatar użytkownika
Damian
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Damian » 11 sie 2013, 11:47

Polecam Samsunga RV511.Sam go mam już 3 lata bez żadnej awarii i spisuje się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 11 sie 2013, 14:17

Ja mogę polecić markę, o której nikt nie wspomniał, a mianowicei Sony. Od 2008 roku mam laptopa Vaio VGN-AR51E.
Jeśli chodzi o sprzęt, mogli dać lepszą kartę graficzną (jest nVidia GeForce 8400M GT GPU) - sterowniki nie są aktualizowane przez producenta.
Na chwilę obecną przestał mi działać jeden klawisz na klawiaturze, ale po tylu latach mnie to nie dziwi.
Ale chyba największym minusem produktów sony jest cena - sprzęt o porównywalnych parametrach innego producenta jest o 400-500 zł tańszy.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 11 sie 2013, 14:47

Przez 4 lata miałem netbooka Acera AOA150 i jakość wykonania była na wysokim poziomie, wszystko ładnie spasowane, plastiki dobrej jakości. Działa do dziś, a jedyne co nie wytrzymało to większość poprzyklejanych, gumowych "podkładek" - nóżki zostały dwie, na klapie chyba żadna. W każdym razie porównując do Samsunga NC10 czy Asusów serii Eee PC różnica była ogromna na korzyść Acera.

Aktualnie mam Ultrabooka Samsunga 530U3C-A05PL. W porównaniu do ww. NC10 firma zrobiła spory krok do przodu - klapa, ramka wokół ekranu i "panel roboczy" są z aluminium, spód z materiału, który producent nazywa "włóknem węglowym", ale równie dobrze może to być gładki plastik, niemniej wysokiej jakości.

W obu przypadkach nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości podzespołów.

Kilka dni temu stawiałem system na nowym Lenovo G580. Specyfikacja całkiem niezła, działa raczej bez większych problemów. Jakość wykonania nieco słabsza, ale daje radę. Jedyne co mnie mocno zaskoczyło, to to, że przy zdejmowaniu folii z kamery odkleiłem również jej plastikową osłonkę, ale udało się ją na nowo zamocować.

Generalnie nie ma chyba producenta którego trzeba by się szczególnie wystrzegać. Jak wyżej napisał donau, wysoką jakość i dobry serwis(Domowa Naprawa, dzień roboczy po zgłoszeniu usterki przyjeżdża serwisant i naprawia komputer w domu) oferuje Dell, ale komputery będą droższe niż porównywalne innych producentów. Podobnie Apple - znacznie droższe, ale obudowa z pojedynczego bloku aluminium robi bardzo dobre wrażenie. Lenovo serii ThinkPad również są cenione.
Jeśli szukasz laptopa to dobrze jest wpisać wybrany model z dopiskiem "problem" w Google i zobaczyć czy coś się wyjątkowo często powtarza.
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 11 sie 2013, 21:09

Za nazwę nie chcę płacić, sony odpada. Od domowego serwisu wolę niezawodność;) Myślałem o tym lenovo właśnie, chociaż napęd optyczny to mi potrzebny nie jest;p(nie ma jeszcze tanich 15 calowych bez? może olać i w przyszłości podmienić fabryczny napęd na drugi dysk) Najchętniej bym zainstalował na nim xp ale wstępne ustalenia mówią że nie ma opcji;/

Rozumiem że dużo zależy od modelu, ale myślałem że jakieś ogólne(uzasadnione) opinie o markach funkcjonują. Słyszałem np że asus raczej daje radę za swoją cenę, a acer już nie. A tu mi Maxik w głowie mąci;)

A apple jest dla pedałów ;D żart taki
szczerość to nie chamstwo
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 11 sie 2013, 21:29

Maxik to naprawde na dobrego acera trafiłeś bo do nas polowa laptopów to palamane acery przychodzą:P
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 12 sie 2013, 22:36

Acer dał radę. Nawet przez pewien czas był to mój jedyny komputer, gdy padła stacjonarka. Poza tym, że sam Atom ledwo wyrabiał to do całości nie miałem zastrzeżeń. Śmigał na Ubuntu 10.10.

Jeśli chodzi o Lenovo G580 to był moim zdaniem nieco gorzej wykonany pod względem obudowy i materiałów. Najlepiej gdybyś obejrzał ten lub zbliżony model w jakimś salonie i sam ocenił ten aspekt.

W XP nie ma co się pchać. Lepiej zostać przy domyślnym w tym segmencie Win 7. To naprawdę świetny i bardzo stabilny system operacyjny. Sprawdziłem i stacjonarka, na Win 7 właśnie, działa już 20 dni bez przerwy, wykorzystuje 2,84/4GB RAM, przy czym sam Firefox z 50 kartami zajmuje 1,8GB.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 13 sie 2013, 11:31

Przy czym nalezy pamietac ze przy 4gb ramu instalujemy 64bitowa wersje a przy 2gb ramu 32 bitowa wersje.
Miałem laptopa z 64bitowa wersja przy 2gb ramu chodził jak pentium II a przy zmianie na 32 dopiero rozwinął skrzydła: D
Awatar użytkownika
grubyjg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grubyjg » 15 sie 2013, 07:39

To ja jeszcze napiszę jak to wygląda na serwisach komputerowych (trochę się tym zajmuje). oprócz tego co doradzili przedmówcy to na pewno odradzam firmę Hp. Najczęściej trafia na serwis w którym dorabiam. Mają tendencje do przegrzewania się i z dobrymi podzespołami są dość powolne. Mamy klienta który na siłę chciał HP Pavilion, od roku systematycznie widuję go na servisie. Jasne inne marki też się zdarzają, nawet soniaki chociaż najmniej ich sprzedaje. Ale spokojnie mogę stwierdzić że na 10 lapków, 6 będzie hp, potwierdzi to wielu serwisantów.

Osobiście polecam asusa albo lenovo, cena odpowiednia do ich wartości. Obie firmy nie stwarzają problemów na okresie gwarancyjnym. Lenovo wymieniło nawet płytę główną, przy ewidentnej winie użytkownika. Sam jestem posiadaczem Asusa K52J, Mam go 3 lata i nic z nim się nie dzieje.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 15 sie 2013, 14:10

grubyjg u was tez polowa to dv5 z padnietym mostkiem :D U nas wiezowiec z takich juz powstal.

Tak hp grzeja sie niemiłosiernie to fakt. Chociaz te starsze hp i najnowsze wydaja sie byc wolne od starych bolączek.
Awatar użytkownika
grubyjg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grubyjg » 15 sie 2013, 19:10

Ogólnie pavilony i masz racje najczęściej mostki z przegrzania. Najciekawszy miałem przypadek hp gdzie wiatrak od chłodzenia procka odpadł z silniczka, przez co lapek się momentalnie wyłączał z powodu nagrzania, ale to w jakimś starszym modelu. Co do nowych hp to wątpliwe, ostatnio szef mi opowiadał o gościu który kupił hp notebooka, córce za dobrze zdaną maturę, w ubiegły czwartek był na serwisie z objawami padniętego procka.

Dlatego wszystko, naprawdę wszystko oprócz HP. lapki się sypią bywa nawet że często, ale hp przesadza.

Ps, swoją drogą jak teraz jest z acerkami? Dawno żadnego nie sprzedałem, zresztą nawet nie proponuje. Słyną ze słabej jakości, ale z drugiej strony dawno żaden nie trafił na serwis.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 15 sie 2013, 20:27

Mam HP dv6. No i faktycznie trochę się grzeje. W te upały temperatura podczas gry dochodziła do 95 stopni. Na razie stoi na książkach żeby z dołu więcej powietrza płynęło. Obniża to temperaturę o te kilka stopni. Niektóre klawisze już się starły, a mam go ponad rok. Poza tym wszystko działa i jest ok.
Awatar użytkownika
Michlax
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Michlax » 16 sie 2013, 23:27

Od dwóch lat używam Acera 5750G, polecam w 100 procentach, pod koniec gwarancji siadł mi port D-SUB, nie wyświetlał czerwonego koloru. W serwisie (Brno) wymienili mi płytę główną, przeczyścili wszystko dokładnie, naprawili klawiaturę, a wszystki trwało 6 dni (ładnie z wysyłkami. Jestem w 100 procentach zadowolony, tak samo jak kilku znajomych posiadających lapki (jak i monitory) tej marki :)
Awatar użytkownika
lyczewskiand
Młodszy majsterkowicz

Post autor: lyczewskiand » 19 sie 2013, 02:30

Ja posiadam LENOVO G530 od 2010 roku działa bez zarzutu. Jak nowy ze sklepu. :)
Obrazków nie wrzucamy tylko linki do nich bo zajmują za dużo miejsca w wypowiedziach. !!!!!!!!!!!!!!
TUTAJ LINK
a jeżeli bardzo chcemy to
[img]LINK_DO_OBRAZKA[/img]
clocker
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: clocker » 19 sie 2013, 18:39

Ja posiadam toshibę sattelite d650 z 2010 roku dwa tgodnie temu wyglądała i działała jak nówka, a teraz nie opłaca mi się jej naprawiać.
Awatar użytkownika
grubyjg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grubyjg » 19 sie 2013, 19:34

A co padło?
clocker
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: clocker » 19 sie 2013, 20:04

Uklad BGA czy jakoś tak,
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 19 sie 2013, 20:50

BGA to rodzaj podstawki, pewnie pod procesorem. Od nadmiernego nagrzania, podstawka robi zwarcia. Prawdopodobnie jest to do zrobienia, o ile już coś innego nie spłonęło. Zabieg ponownego lutowania takiego układ to reballing.
Pewna seria PS3 umierała na taką właśnie przypadłość, wyskakiwał YLOD. Serwis nie uznaje reklamacji; w autoryzowanym serwisie chcieli za naprawę 900zł, u prywaciarzy 200-300 bez gwarancji efektu. A wszystko to przez dyrektywę ROHS i spoiwo lutownicze bezołowiowe...
Awatar użytkownika
v-cu
Starszy majsterkowicz

Post autor: v-cu » 19 sie 2013, 21:43

Nikt nie wspomniał o marce Asus ? Ja posiadam laptopa Asus k51ac. Mam go już nie całe 3 lata. Chodził dobrze i jeszcze chodzi dobrze ,tylko że od miesiąca procek chodził ciągle na 100%. Z formatowałem go i teraz procek chodzi na 50-100%. Troszkę się spowolnił, nie wiem czemu ale nie narzekam polecam markę Asus nie mam zastrzeżeń.

Siostra ma laptopa marki fujitsu siemens już chyba 5 lat. Rok temu przegrzała się płyta główna ale naprawiono , a teraz ani załączyć się nie chce. Znowu trzeba by go do serwisu dać.
Awatar użytkownika
grubyjg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grubyjg » 20 sie 2013, 07:02

v-cu pisze:Nikt nie wspomniał o marce Asus ? Ja posiadam laptopa Asus k51ac. Mam go już nie całe 3 lata. Chodził dobrze i jeszcze chodzi dobrze ,tylko że od miesiąca procek chodził ciągle na 100%. Z formatowałem go i teraz procek chodzi na 50-100%. Troszkę się spowolnił, nie wiem czemu ale nie narzekam polecam markę Asus nie mam zastrzeżeń.

Siostra ma laptopa marki fujitsu siemens już chyba 5 lat. Rok temu przegrzała się płyta główna ale naprawiono , a teraz ani załączyć się nie chce. Znowu trzeba by go do serwisu dać.
A nie grzeje się przy tym? może czas na zmianie pasty termoprzewodzącej.
Awatar użytkownika
v-cu
Starszy majsterkowicz

Post autor: v-cu » 20 sie 2013, 11:09

Grzeje się tak jak kiedyś. Czyli normalnie , nie widze różnicy żeby był np. gorący czy coś. Zawsze z tyłu z wentylatorka leci bardzo gorące powietrze , ale to norma chyba.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Post autor: Jedrek » 20 sie 2013, 11:33

Ciekawe, że nikt nie wspomniał o Toshibie. Wg. mnie najlepsze laptopy wychodzą właśnie od nich, chociaż są mało popularne.

Wysłane z mojej Xpirii Je Tapetą 4 pod CM'em.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 20 sie 2013, 11:50

Ludzie każdy pisze ze najlepsza firma to taka jakiej akurat maja laptop w domu-.-

Hmmm mam Peugeota to moim zdaniem najlepsze samochody to peugeoty a co ktoś sie będzie rozdrabniał na modele.
Nie piszcie głupot jakiś. Kazda marka ma mniej i bardziej udane modele.
clocker
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: clocker » 20 sie 2013, 15:28

Jedrek pisze:Ciekawe, że nikt nie wspomniał o Toshibie. Wg. mnie najlepsze laptopy wychodzą właśnie od nich, chociaż są mało popularne.
Jesteś pewien, że nikt nie wspomniał?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: