Marki laptopów

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
Awatar użytkownika
Jedrek
Majsterkowicz

Re: Marki laptopów

Post autor: Jedrek » 20 sie 2013, 17:44

Jesteś pewien, że nikt nie wspomniał?
No ktoś tam bąknął coś... Nie czytałem superdokładnie tematu.

Wysłane z mojej Xpirii Je Tapetą 4 pod CM'em.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 2 wrz 2013, 11:02

Najpierw zdecydowałem się na ten
G580 i3-2348M/8GB/500/DVD-RW
ale kolega nastraszył trochę tą błyszczącą matrycą i teraz skłaniam się ku temu
M490s i3-3217u/8GB/500/Win8 GF710M

Różnica w ramie i procesorze chyba nie wielka?

----------------14"-------------------------------------------15"
rdzenie, 1.80 GHz, 3 MB cache ---- vs -2 rdzenie, 2.30 GHz, 3 MB cache
8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz) -vs -8 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)

a grafika w małym wydaje mi się znacznie lepsza, ale strzelam bo się nie znam

NVIDIA GeForce 710M 1024 MB GDDR3 (pamięć własna) vs Intel HD Graphics 3000 Pamięć współdzielona(w dużym)

Ten model nie wygrał jeszcze żadnych rankingów ale podmianka chyba dobra? Jakieś ostrzeżenia albo uwagi zanim pójdę odebrać?
szczerość to nie chamstwo
Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Post autor: wefhy » 4 wrz 2013, 18:29

Cóż, ja mogę opisać samsunga, w moim przypadku NP-R580. Mam dosyć dobre zdanie o tym laptopie. Nie było z nim problemów przez bardzo długi czas(3.5 roku), ostatnio tylko trzeba było wymienić gniazdo zasilacza, ale to kilka zł i dalej śmiga jak nowy.
Z minusów na pewno bardzo krótko trzyma na baterii(choć od kupienia ten czas się nie zmienia) - przy grach 1%/1minuta, dla internetu 0.75%/1minuta, więc średnio sprawdza się jako urządzenie mobilne. Jako sprzęt - cóż, często spotykam się z tekstami typu "Jakim cudem Ci ta gra na tym chodzi?" i "Dlaczego to się nie zacina, mam trzy razy lepszą grafikę i ledwo działa!". Tak, to jest dobra strona tego sprzętu - komponenty mimo że nie najlepsze to biorąc pod uwagę ogólną wydajność jest lepsza niż na wielu sprzętach z lepszymi bebechami. Można by tu uznać, że całkiem niezły w stosunku do reszty 64bit core i3 nadrabia, ale mimo wszystko dla tego komputera nie jest problemem kilkadziesiąt kart w przeglądarce, gra w StarCraft na średnich lub średnio-wysokich delatach(wg testów karty na tych ustawianiach powinno być niegrywalne, 10kl/s, a jednak ze średnią 30 poniżej dwudziestu nie spada), czy renderowanie filmów fullHD.

Aktualnie jak bym się miał decydować na laptopa miałbym spory dylemat. Najprawdopodobniej jednak mój wybór padłby na lenovo, które zasypuje rynek dobrymi urządzeniami po przyzwoitej cenie, z którymi nie ma problemów, ewentualnie może toshibę lub samsunga. Wystrzegać się della!
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 4 wrz 2013, 19:29

Wziąłem 14". Że bateria będzie trzymać 2h wiedziałem przed kupnem. Zmartwiło mnie gniazdo zasilacza, bo niestandardowe. Kształtem przypomina usb. Szkoda bo planowałem sobie zrobić jakąś baterie dodatkową(podłączaną zamiast zasilacza) i zasilanie z zapalniczki samochodowej. Gniazdo utrudnia, jeśli w ogóle taka wtyczka jest do kupienia. Po podłączeniu rj-45 nie mogłem wyjąć. Wyłamałem kawałek plastiku. Ale mniej niż łepek od szpilki więc uczucie głupie ale w praktyce bez znaczenia. Nowiutki windows(8) trochę muli nawet przy otwieraniu okien więc jest zaskoczenie na minus. O ogólnym wrażeniu zadecyduje właśnie ta kompatybilność z grami, kursami językowymi i różnym użytkowym softem. A w dalszej kolejności, w razie mojego niezadowolenia z systemu, zadecyduje zgodność komputera z siódemką.
szczerość to nie chamstwo
Betii
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Betii » 17 lis 2013, 11:33

Witam,postanowilam kupic laptopa dobrej jakosci do wszystkiego - do grania ,do sluchania ....Poszukalam,poczytalam troche ale i tak nie bardzo znam sie .Moze ktos mi pomoze podjac decyzje . Mysle o Samsungu ATIV BOOK8 NP88025E . Czy wart jest swojej ceny?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: