Klawiatura

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Klawiatura

Post autor: Peszel » 6 wrz 2013, 21:22

Jak potrzebuje myszki to szukam w najtańszych, odpowiedniej wtyczki i np dodatkowego guzika(podwójnego kliknięcia) i jestem zadowolony. Klawiatury nie wymieniałem chyba nigdy. Tzn nigdy nie kupiłem osobno i zmieniam rzadziej niż komputer. Obecna to jakiś "mint"? kb-1607. Ponoć chodziła nawet po 10zł. Nie narzekam! Po tym wstępie pytanie, mam nadzieje, retoryczne. Jak kupie teraz byle jaką klawiaturę. Kierując się ceną i estetyką, płacąc mniej niż 50zł, to jest duże ryzyko że się szybko skończy? Zawodne są dziś tanie klawiatury?
szczerość to nie chamstwo

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Re: Klawiatura

Post autor: donau » 6 wrz 2013, 21:28

Miałem wiele klawiatur za 20zł i konczyły żywot tylko przez zalanie a tak to nigdy nic sie w nich nie psuło samo.
Jak juz sie popsuło to z wyzej wymienionej przyczyny co było moja wina.
Awatar użytkownika
grubyjg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: grubyjg » 7 wrz 2013, 07:30

Donau to miałeś szczęście. Z tanimi klawiaturami jest jak z tanim sprzętem narzędziowym z marketu, albo padnie po 2 mies, albo posłuży lata. Co nie zmienia faktu że za 50 zł można kupić już dość dobrą klawiature.
Ja mam logitech ybp62a, dałem za niego 5 dych i śmiga już jakieś 4 lata. Raczej odradzam klawiatury z wysokim skokiem ponieważ cena już jest taka sama, a wygoda pisania większa. Jeżeli nie przeszkadza ci hałas przy pisaniu to możesz kupić klawiaturę za 20 dychy i liczyć że się uda. Pozrawiam

Edit
Kupowanie myszki z wieloma klawiszami funkcyjnymi też ma swoje plusy, nawet jak nie jesteś graczem. Ja taką kupiłem i po awarii lewego przycisku prze lutowałem włącznik z przycisku którego nie używałem. W ten sposób przedłużyłem życie myszki o kolejne 3 lata.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 7 wrz 2013, 13:07

A klawiature o ktorej wspomniał Peszel Mint to tez mam taka z tej firmy działa do tej pory w PIWNICY chociaz mam ja od pierwszego komputera.
Czyli ma juz jakies 10lat i ciagla calutka działa. Wymieniłem ja tylko dlatego ze była biała i cała pożółkła.

Obrazek
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 7 wrz 2013, 22:21

Podobno najtańsze klawiatury z Carrefour są całkiem przyzwoite. Łukasz kiedyś zachwalał na G+ albo FB. Mam taką w domu, ale używa rodzicielka, więc za dużo się nie wypowiem na jej temat. Generalnie w przypadku klawiatur płaci się za: wygodę, jakość wykonania, mechaniczne przełączniki(to już mniej-więcej 300zł wzwyż), bajery(podświetlenie, bezprzewodowość, wbudowany wyświetlacz).
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 8 wrz 2013, 10:38

Zawsze kupuję najtańsze i zwykle są ok. Największy problem takich klawiatur to przebarwiające się klawisze (w jednej połowa jest żółta, a reszta w miarę biała) i odpadające napisy. Najgorsza była taka czarna, z której napisy odpadły w ok miesiąc. I to praktycznie na wszystkich klawiszach.
Jednak zainteresowały mnie klawiatury mechaniczne, więc może za jakiś czas sobie taką kupię.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: