Eksploatacja baterii

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Eksploatacja baterii

Post autor: Peszel » 9 paź 2013, 19:42

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 17:00 przez Peszel, łącznie zmieniany 1 raz.
szczerość to nie chamstwo

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Re: Eksploatacja baterii

Post autor: donau » 9 paź 2013, 22:01

To jest prawda ze jezeli uzytkujemy wiekszosc czasu latopa na kablu to baterie powinnismy wyjac.
Nie poleca sie aby była ciagle w laptopie jesli i tak 80% czasu siedzi na kablu.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 10 paź 2013, 00:17

Bujda. Komputer w pewnym momencie zwyczajnie przestanie ładować baterię. W momencie jak to piszę mam 100% i bateria nie ładuje się od około 15 minut wg tego co zwraca BatteryBar. Przechowywanie na 40% pojawia się w wielu źródłach i to można uznać za fakt. Kolejnym jest natomiast to, że im mniej cykli rozładowania tym lepiej dla li-ion i li-poly - nie powinno się dopuszczać do zbytniego rozładowania, ergo im częściej będziemy ładować baterię(nawet jeśli jest np. 80%) tym lepiej. Wątek na elektrodzie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2127362.html Ludzie zwracają uwagę na jeszcze jeden aspekt - awarię prądu podczas której bateria może uratować niezapisane dane. Sporo jest laptopów bez wyjmowalnej baterii i też jakoś działają, mój po 5 miesiącach pracy w cyklu mieszanym(sporo czasu na zasilaczu, ale też sporo bez) w dalszym ciągu zgłasza znamionową pojemność akumulatora. Osobiście odradzam wyciąganie baterii, więcej z tego problemów niż pożytku.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 10 paź 2013, 00:23

Bujda czy nie bujda miałem w norwegi dwa identyczne Hp(kupione w tym samym sklepie tego samego dnia o tej samej godzinie) jeden mial ciagle w sobie dzien w dzien baterie, drugi mial baterie schowana do biurka obydwa non stop podlaczone pod kabel. i co sie okazalo? To ze jak pojechałem do szwecji to ten co mial ciagle baterie w sobie trzyma nagle o polowe krócej niz ten co baterie mial schowana w szufladzie;)

Z Bateriami to jest moim zdaniem różnie ja tam poprostu wyjmuje i tyle.
Mozecie wierzyc lub nie.. WASZE baterie.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 10 paź 2013, 17:18

Znalazłem gdzieś taką informację, że warto wyciągać tylko jeśli mocno obciążamy laptopa przez co będzie się grzał. Tak to nie ma większego sensu bo różnice są minimalne, a jedynie wysoka temperatura bardziej zmniejsza pojemność baterii. Wkleję linka jak znajdę.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 10 paź 2013, 18:06

No a hp sie mocno grzeja mojego nie moglem trzymac na kolanach jak mialem krotkie spodenki bo parzył. Wiec moze o to chodziło:)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: