Jaki monitor ?

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adaam07
Młodszy majsterkowicz

Jaki monitor ?

Post autor: adaam07 » 4 lis 2013, 21:11

Witam, chcę kupić monitor ale nie mogę się zdecydować który wybrać. Mam dylemat pomiędzy dwoma monitorami.

Dell
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-UK- ... 4ac054deaa

Eizo
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-EIZ ... 4d0c726cc4

Monitor będzie wykorzystywany do oglądania filmów i do amatorskiej obróbki zdjęć.

Może ktoś doradzi który lepiej wybrać :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Peszel » 4 lis 2013, 21:18

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 16:55 przez Peszel, łącznie zmieniany 1 raz.
szczerość to nie chamstwo
Awatar użytkownika
adaam07
Młodszy majsterkowicz

Post autor: adaam07 » 4 lis 2013, 21:55

No tak ale właśnie o to chodzi że chciałbym na nim robić obróbkę zdjęć i żeby nie przekłamywał kolorów, nie miał przebicia podświetlenia. Chciałbym kupić coś dobrego. Na filmach to tak bardzo mi nie zależy bo jak monitor będzie do zdjęć to i filmy będzie dobrze oglądać.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 4 lis 2013, 21:58

Telewizory są raczej przeznaczone do oglądania z dalszej odległości niż monitory. Poza tym nie sądzę aby jakiś tam przyzwoity telewizor lepiej nadawał się do wyświetlania obrazu z monitora niż taki bajerancki monitor.
Nie jestem specjalistą, a to jest odpowiedź typu "nie znam się, a się wypowiem". ;)
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 4 lis 2013, 22:23

adaam07 pisze:No tak ale właśnie o to chodzi że chciałbym na nim robić obróbkę zdjęć i żeby nie przekłamywał kolorów, nie miał przebicia podświetlenia. Chciałbym kupić coś dobrego. Na filmach to tak bardzo mi nie zależy bo jak monitor będzie do zdjęć to i filmy będzie dobrze oglądać.
No to celuj w matryce IPS;)
Awatar użytkownika
Michlax
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Michlax » 5 lis 2013, 00:42

Ja bym brał tego Della, a do tego oczywiście kalibrator, bo taki monitor nie kalibrowany co tydzień-dwa i tak nie będzie trzymać koloru. Pracuję na takim, tyle że 23 calowym, polecam w 100 procentach.
Warthog
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Warthog » 29 lis 2013, 00:37

Podłączenie telewizora do komputera to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Zdecydowana większość telewizorów z czcionki robi kaszanę, bo nie jest jej poprawnie w stanie wyświetlać (w małym rozmiarze).
Bez 4:4:4 chroma subsampling nie ma co myśleć o TV, a tego czy TV go obsługuje czy nie producent nie podaje bezpośrednio, jedynie poszukiwanie informacji na forach.
Ale co do pierwotnego pytania, to jeśli do zdjęć no to Eizo jest jakością samą w sobie. Aczkolwiek jeśli to tylko amatorska obróbka zdjęć to zapewne którego byś nie wybrał nie zawiedziesz się.
Awatar użytkownika
Peszel
Starszy majsterkowicz

Post autor: Peszel » 30 lis 2013, 14:52

Ale rozumiem, że te problemy z czcionką są, kiedy czcionka jest tak mała, że rozdzielczość wymięka? Jeśli przypada dużo pikseli na literę to chyba musi być czytelnie. Może wtedy dla laika lepiej brać DUŻĄ rozdzielczość(jeśli cena dalej atrakcyjna) niż szukać obsługi czegoś czego nie podaje proucent? Planowałem kiedyś kupić TV pod kątem PC więc chętnie się czegoś nowego dowiem.
szczerość to nie chamstwo
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: