Mysz Natec Genesis V55 - problem ze scrollem i przyciskami

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Mysz Natec Genesis V55 - problem ze scrollem i przyciskami

Post autor: pd1987 » 17 lut 2014, 14:04

Cześć!
Mam tę myszę już ponad 2 lata, więc naprawa gwarancyjna odpada. To niedroga, a bardzo wygodna i funkcjonalna mysz. No, funkcjonalna była. Teraz doprowadza mnie do szału:

1. Od jakiegoś czasu przy przewijaniu scroll działa w obu kierunkach. To znaczy, że jeżeli scrollujemy w dół albo chcemy przekręcić kółko o jeden krok, to ten krok może być w górę. Przy przewijaniu stron nie ma problemu, bo trochę podskoczy i dalej idzie. Gorzej, kiedy trzeba precyzyjnie przewinąć/przybliżyć. Pracuję dużo z grafiką, stąd potrzeba precyzyjnego ustawiania.

2. Do tego ostatnio boczne przyski - wstecz/dalej reagują na kliknięcie nie jednym krokiem, ale dwoma. Czyli zamiast cofnąć stronę o 1 krok w historii, cofają o dwie. Znowu - w sieci to nie problem tylko irytacja, ale zdarzyło mi się kopiować szybko duże ilości plików do złych folderów.

Dlaczego w ogóle o tym piszę?
Mysza jest od komputera stacjonarnego, czyli nigdzie nie wędruje, nie jest noszona, przerzucana, zwyczajne leży sobie na biurku. Nawet nie zaliczyła upadku. Dlatego wydaje mi się, że zużycie materiału/planowane postarzanie.

I pytanie do Was - czy jest sens to naprawiać? Jeżeli tak - to jak (załączam zdjęcia - płytka podłączona szarą taśmą to właśnie te dwa przyciski wstecz/dalej)?
A może ktoś poleci jakiś dobry model koniecznie z przyciskami wstecz/dalej i środkowym przyciskiem (u mnie to scroll).

Z góry dzięki za pomoc!
P.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Re: Mysz Natec Genesis V55 - problem ze scrollem i przyciska

Post autor: rafalzaq » 17 lut 2014, 22:32

Przyciski boczne możesz wylutować i wymienić na nowe. Pewnie już się zużyły. Nowe kosztują grosze.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 17 lut 2014, 22:35

Dokaładnie i scrolla tez mozna wymienic. U siebie wymieniałem jedno i drugie a mysz kosztowała 20zł mam ja juz z 6 lat.
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 17 lut 2014, 22:45

Może głupie pytanie, ale gdzie znajdę elementy wymienne (głównie o scrolla mi chodzi). Bo mam podobny problem
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 17 lut 2014, 22:51

Przyciski znajdę bez problemu, ale jak się nazywa ten element do scrollowania? Szczerze mówiąc, nawet nie wiem, czego szukać, o co pytać.

EDIT: Krańcówki (czyli przyciski) znalazłem w sieci bez problemu. To akurat pikuś. Nijak nie mogę się doszukać tego ustrojstwa do scrollowania.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 18 lut 2014, 00:58

Sprawdź czy wymiary się zgadzają. Jest dużo różnych rodzajów takich przycisków i niekoniecznie muszą pasować.
Awatar użytkownika
donau
Starszy majsterkowicz

Post autor: donau » 18 lut 2014, 01:01

Powiem ci ze sam nie wiem jak znalezc to do scrolowania. ja wylutowałem ze starej myszki na kulke:P
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 18 lut 2014, 18:38

Krańcówki wymieniłem - poszedłem do lokalnego sklepu i kupiłem identyczne (nawet kątowe się znalazły - tylko zgięte w drugą stronę). Wstecz/dalej działa.

Pytanie dalej co ze scrollem. Nie mam żadnej "starej" myszy, która miałaby taki element.
Arturr300
Starszy majsterkowicz

Post autor: Arturr300 » 24 lut 2014, 20:57

Możesz zrobić zdjęcie tej części z kółkiem od rolki?
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 24 lut 2014, 21:59

Nie wiem do końca, o jakie (z jakiego kąta? co jest ważne?) zdjęcia chodzi, dlatego mała sesja.
Sorry za jakość, ale mam nadzieję, że czytelne.

Dorzucam też zdjęcia samego "scrolla". Może ktoś się dopatrzy co to takiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 4 maja 2014, 12:03

Wiem że temat trochę stary, ale akurat szwankuje mi scroll w myszy i zrobiłem małe poszukiwania. Ostatecznie znalazłem takie enkodery na ebayu http://www.ebay.com/itm/3PCS-OF-9mm-MOU ... 1326948691 W polskich sklepach nigdzie nie znalazłem. Ponoć te enkodery firmy TTC nie są najbardziej wytrzymałe (dlatego są pakowane do myszy Razera). Bardziej polecane są z firmy ALPS. Są też na ebayu, ale za dwie sztuki trzeba zapłacić $7 wraz z przesyłką.
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 4 maja 2014, 15:52

Enkoder co prawda wymieniłem, bo wpadła mi w ręce uszkodzona mysz, ale taka wiedza zawsze się przyda! Krańcówki też bez problemu dobrałem w sklepie elektronicznym i stara, dobra, tania mysz znowu śmiga :)

Dzięki za info! Pomyśleć, że wystarczyło wpisać "mouse encoder" na eBay'u. Tylko najpierw trzeba było wiedzieć, co wpisać :)
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 4 maja 2014, 16:35

Możliwe że wtedy na ebayu czegoś takiego nie było. Sam miałem kilka razy tak, że szukałem czegoś i nigdzie nie było w rozsądnej cenie. Po paru miesiącach ponawiałem poszukiwania i znalazłem tego pełno na ebayu.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: