Niereferencyjny GTX 750Ti - jaki?

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wefhy
Majsterkowicz

Niereferencyjny GTX 750Ti - jaki?

Post autor: wefhy » 27 lut 2014, 07:46

Zastanawiam się nad kartą graficzną - konkretnie nad nowymi GTX'ami 750Ti. Po zobaczeniu wielu testów ostatecznie myślę konkretnie nad dwoma modelami - Wersją MSI OC TF Gaming oraz Gigabyte OC. Obie z dwoma wiatrakami. Nie mogę znaleźć jakiegoś sensownego porównania obu kart. Z jednej strony ta od MSI nieco cichsza, z drugiej osiąga większe temperatury. No ale ma wyżesze taktowanie. Nie udało mi sie znaleźć niczego co by pokazywało głośność układów chłodzenia i temperaturę gdy obie pracują pod identycznym taktowaniem i obciążeniem co by przechylało szalkę w jedną ze stron. Chciałbym wysłuchać opini kogoś, kto testował karty obu firm: MSI i Gigabyte
Najchętniej wziął bym najsilniejszą wersję od EVGA, ale cena jest nieco za wysoka w stosunku do reszty.
Na razie od 2 miesięcy jakoś sobie radzę na zintegrowanym intel HD4600 - Daje rade z BF na średnich i ze SCII na wysokich/bardzo wysokich. Plan był taki, żeby czekać na Nvidia Maxwell. No i jak widać się opłacało bo pierwsza karta wyszła i bardzo mi się podoba. Najchętniej zaczekał bym na coś koło GTX 860, ale kiedy to wyjdzie... Może wyjść za 2 tygodnie, może za 2-4 miesiące. Może ktoś mądrzejszy doradzi? Na pewno nie wchodzi w grę nic od AMD, raczej też nie zrezygnuję z maxwelli.
Karta będzie pracować z takimi podzespołami:

Płyta: MSI z87g45 Gaming
Procesor: IntelCore i7 4770K + Fortis HE 1225
RAM: 2x8GB Patriot
SSD: Samsung EVO 840 250GB
HDD: Seagate Barracuda 3TB
Zasilacz: Chieftec GPS-700A8 700W 80+

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: