Rozdzielenie internetu otrzymanego przez wifi

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
rufek
Młodszy majsterkowicz

Rozdzielenie internetu otrzymanego przez wifi

Post autor: rufek » 23 sie 2014, 20:02

Witajcie,

Planuję przeprowadzkę do miejsca, gdzie właściciel za darmo udostępnia swoją neostradę po wifi. Czy jest to bardzo skomplikowane, aby postawić urządzenie (router ?), które odbierze taki sygnał wifi a następnie przekaże go dalej w formie wifi + po kablu.

Pytam, ponieważ lubię czasem pomajstrować przy Arduino, a do ethernet shielda niestety potrzebny jest kabel. To samo dotyczy również mojego telewizora, który nie ma wifi. W PC również karty wifi nie mam, ale to akurat najmniejszy problem. Gorzej z Arduino i TV.

Problem jest również taki, że właściciel udostępniając internet zatwierdza jednorazowo urządzenie (pewnie na podstawie MAC) - więc jeżeli przyjdą znajomi i będą chcieli skorzystać z wifi, to trzeba by albo robić jakiś tethering z telefonu, albo biegać do właściciela. Jeżeli dobrze kombinuje, to mój pomysł rozwiązał by i ten problem.

Obecnie dysponuję routerem ASUS RT-N10U - czy on się do tego nadaje?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Sarkazm
Majsterkowicz

Re: Rozdzielenie internetu otrzymanego przez wifi

Post autor: Sarkazm » 23 sie 2014, 21:09

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr743nd-ro ... 15006.html

Sprzęgasz go z Neostradą właściciela (jeden raz) przechwyci Ci sygnał WiFi (i go wzmocni) oraz puści go po kabelku. Kolejne urządzenia parujesz już z tym Tp-Linkiem - nie potrzeba żadnej ingerencji w sprzęt właściciela.
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
rufek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: rufek » 24 sie 2014, 10:44

Dziękuję za szybką odpowiedź. Szkoda, że mój obecny router się do tego nie nadaje..
paweo
Majsterkowicz

Post autor: paweo » 24 sie 2014, 15:21

Router z jednym modułem wifi, jeśli ma odbierać i nadawać sygnał, może powodować problemy ze stabilnością internetu. Lepiej wziąć coś z dwoma modułami lub podłączyć inny router, który będzie służył do nadawania wifi...
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 24 sie 2014, 18:01

Zacznijmy od tego, że ten Asus po prostu nie ma takiej opcji. Nie wiem jak sprawa wygląda na alternatywnym oprogramowaniu. Pod ten model zdaje się, że jest DD-WRT i Tomato.
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: