Pasty i taśmy termoprzewodzące

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
bartek0305
Majsterkowicz

Pasty i taśmy termoprzewodzące

Post autor: bartek0305 » 20 maja 2015, 23:00

Witajcie! Zdjąłem chłodzenie z laptopa Toshiba i napotkałem 3 różne środki termoprzewodzące. Na krawędziach taśma, dalej pasta na bazie srebra a na środku? Czy to zwykła pasta sylikonowa? Chyba nic się nie stanie, gdybym w tym miejscu też dał taśmę?
Macie jakieś opinie na temat pasty Arctic Silver 5 oraz taśm AG chemii?

Pozdrawiam ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

noisereductor
Młodszy majsterkowicz

Re: Pasty i taśmy termoprzewodzące

Post autor: noisereductor » 23 maja 2015, 21:54

Taśmy termo przewodzące są różnej grubości, natomiast pastę nakłada się cienką warstwą. Podzespoły mają również różną wysokość. Jeżeli dasz taśmę wszędzie, radiator się podniesie do góry lub przy dokręcaniu coś pęknie. U mnie w lapku sprawa wygląda podobnie, tylko ja dałem pastę zamiast taśmy. Po czasie okazało się że pasta wyschła i grafika zaczyna się przegrzewać i wariować.
Jeżeli dało by się to zrobić na samej taśmie lub paście producent zapewne by tak zrobił ;).
Moja rada sprawdź grubość taśmy i daj dokładnie taką samą, a tam gdzie pasta daj pastę. Lepiej niż fabryka nie zrobisz :).
bartek0305
Majsterkowicz

Re: Pasty i taśmy termoprzewodzące

Post autor: bartek0305 » 24 maja 2015, 10:28

Dziękuję za odpowiedź! Taśma w miejscach w których nie była zgnieciona ma 1 mm, taką więc kupię. Jedyna zmiana jaką chyba wprowadzę to to miejsce na samym środku, tam też chyba dam taśmę, żeby nie kupować jeszcze trzeciego środka. Dzięki ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: