Aspire 6930 włącza się i wyłącza

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pixelx
Majsterkowicz

Aspire 6930 włącza się i wyłącza

Post autor: Pixelx » 10 cze 2015, 15:09

Witam.

Mam problem z swoim laptopem który włącza się na około 3s i wyłącza sam i tak w kółko na obrazie nic nie widać. Sprawdzałem laptop bez baterii na samym zasilaczu zmierzyłem napięcia następnie na zasilaczu uniwersalnym sprawdzałem i to samo. Rozebrałem go i wyczyściłem chłodzenie i zmieniłem pastę nadal to samo. Płyta optycznie wygląda dobrze. Sprawdzałem bez karty graficznej i bez pamięci ram oraz jedną kością na zmianę i to samo. Baterię BIOS odłączyłem i próbowałem bez i nadal to samo, gdyż nie mam takiej, bo jedynie posiadam takie co do PC do płyt głównych są. Sprawdzałem bez touchpada bez klawiatury oraz bez portów usb zewnętrznych podpinanych na taśmę (kiedyś miałem taki przypadek, że porty zewnętrzne USB na taśmę powodowały zwarcie w PC.

Wydaje mi się, że będzie to problem z płytą główna a dokładnie chyba z mostkiem? Można prosić o porady?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Pixelx
Majsterkowicz

Re: Aspire 6930 włącza się i wyłącza

Post autor: Pixelx » 10 cze 2015, 17:14

Jaki serwis ja wole samemu ;)

Raballing ja słyszałem, że to jest właśnie wygrzewanie ;d wiec zawsze można samemu stacja hot air i jazda. A wymiana to wymiana układu.

Zapomniałem dodać chyba istotnej, rzeczy gdy go rozkręcałem z środka wyleciała śruba a później gwint i kawałek plastiku na pewno nic nie ułamałem bo robiłem to ostrożnie i nic na siłę wiec musiała być tam wcześniej może to ona spowodowała zwarcie i uszkodziła płytę?
MrLewerence pisze: Być może procesor jest uszkodzony...
Procesor uszkodzony? Rzadko się zdarza, też rozważałem tą opcję, ale zawsze jakaś szansa jest.

Jak ten to kupię nową płytę. Ta powinna być ok?

http://allegro.pl/plyta-glowna-acer-asp ... 19538.html
rumunn95
Majsterkowicz

Post autor: rumunn95 » 10 cze 2015, 17:35

Co do rebalingu to sie mylisz troche wygrzewanie to jest reflow czyli powszechna drucianka naszych januszy serwisantow komputerow rebaling polega na wylutowaniu elementu oczyszczeniu padow nalozenie nowych " kulek" i lutowanie ponowne pozdro
Awatar użytkownika
Pixelx
Majsterkowicz

Post autor: Pixelx » 10 cze 2015, 22:45

Sprawdzałem już wszystkie możliwe kombinacje, odłączałem monitor LCD w lapku, wifi itd i dalej to samo.

No za 150zł to mam nową płytę z przesyłką. Tylko obawiam się tego procesora bo nie mam jak sprawdzić ;/.

http://allegro.pl/plyta-glowna-acer-asp ... 19538.html

Piszesz o kondensatorach, chodzi Ci o wszystkie? Czyli elektrolit może być wysuszony w nich ;/? Na wybrzuszone nie wyglądają.

Przetwornica jest umieszczona tam gdzie dochodzi zasilanie? Po czym poznać taką przetwornicę? Zapewne po układach, ale jakich?
Awatar użytkownika
Pixelx
Majsterkowicz

Post autor: Pixelx » 26 cze 2015, 12:59

Odświeżam temat. Ta przetwornica jest przy gnieździe zasilania zasilacza 19V i na wyjściu (4-pinowe) jest 13,50V. Teraz mam pytanie czy tu są jakieś normy napiec jak w zasilaczu ATX?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: