Kamera USB HD (lub wyżej) - wymagający obiektyw

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Kamera USB HD (lub wyżej) - wymagający obiektyw

Post autor: pd1987 » 9 lip 2015, 21:09

Cześć Koledzy!
Nie wiem, czy ktoś będzie w stanie mi pomóc w moich poszukiwaniach, bo od jakiegoś czasu już grzebię, ale nic odpowiedniego nie mogę znaleźć.

Wymyśliłem sobie projekt w processingu, do którego potrzebuję kamerki na USB o jakości video min. HD (lepsza jakość nie zaszkodzi). Jednak mam specjalne wymaganie - chciałbym mieć w niej niestandardowy obiektyw, a raczej dłuższy, portretowy.
Kupiłem kamerę do RaspPI na flexie, która ma mocowanie CS i obiektywy można tam wymieniać na luzie. Sprawdziłem szkła stałoogniskowe, zoomy i działa perfect. Fajna sprawa, można znaleźć łatwo na eBayu. Jednak RaspPI nie wyrabia i potrzebuję normalnego laptopa, a tej kamery nie idzie podłączyć (chyba, że o czymś nie wiem).

Rozmontowałem też zwykłą kamerkę Tracer Gamma Cam KTM 42939 i okazało się, że siedzi tam obiektyw do kamer płytkowych, czyli na gwincie M12. Tania zabawka, która byłaby idealna, gdyby nie niska jakość obrazu (VGA).

Czy może ktoś się spotkał z jakąś kamerką min. HD, w której można wymienić obiektyw?
Może ktoś z Was rozmontowywał jakieś kamerki i widział, że są tam obiektywy, które można wykręcać?
Albo są jakieś rozwiązania modułowe?

Zależy mi na tym, żeby kamerka zmieściła się do obudowy ok. 50 mm grubości.
Z góry dzięki za każde wskazówki!

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Re: Kamera USB HD (lub wyżej) - wymagający obiektyw

Post autor: pd1987 » 16 lip 2015, 22:50

Nie mogę sobie dać pochwały, ale poradziłem ;) Może ktoś kiedyś będzie jeszcze tego szukał, więc wątek zostawiam.

Zamówiłem kamerę Tracer HD Rocket, z której bez problemu wymontowałem płytkę i podmieniłem obiektyw M12. Bez problemu zadziałały 8, 12 i 16 mm. Niespodzianka jest tylko taka, że oryginalny obiektyw ma wbudowany filtr IR, a te które kupiłem nie. Dlatego obraz dostajemy z bardzo mocnym zabarwieniem podczerwienią (różowa poświata, przekłamane kontrasty i jasności). Processing widzi kamerę jako HD (choć u mnie nie zadziałało 30 fps 720, ale już 15 fps tak). Jest cała masa innych rozdzielczości.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś dziwne pomysły, proszę pisać, będę odpowiadał :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: