Brak obrazu, komputer włącza się

Masz jakiś problem ze swoim sprzętem? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Piotreek
Młodszy majsterkowicz

Brak obrazu, komputer włącza się

Post autor: Piotreek » 28 wrz 2019, 14:30

Witam. Pojawił mi się mały problem, mianowicie komputer włącza się lecz nie ma obrazu, światełko od dysku nie świeci się, klawiatura przy uruchomieniu również nie, wiatrak na karcie graficznej nie rusza. Czy to karta graficzna padła czy może być coś innego ?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Brak obrazu, komputer włącza się

Post autor: Marhef » 30 wrz 2019, 09:41

Komputer "pika"? Uruchamia się BIOS?
Jeśli masz zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej, odłącz dodatkową i sprawdź, czy ruszy. Dawno temu miałem taki problem z komputerem.
Piotreek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Piotreek » 1 paź 2019, 21:33

Właśnie nie pika nic, a to jest dziwne. Również odłączyłem dysk, napęd dvd, wyjąłem pamięć ram nic nie pika, nie uruchamia się do biosu, w ogóle jakby nie łączy się z monitorem, mam 2 monitory dwa różne kable, wiec to nie wina tego.
Uruchamia się tylko w ten sposób, że działa wiatrak na procesorze, i na zasilaczu. Świeci dioda że włączony, gdy dysk jest podłączony nie zaświeca się dioda że dysk pracuje, ale słychać że pracuje. Napęd dvd po podłaczeniu również działa. Sprawdzałem zasilacz, napięcia są prawidłowe. Na procesorze jednak była wyschnięta pasta, ale nie widzę żeby był spalony czy coś w tym stylu. Na płycie główniej też nie zauważyłem żadnych uchybień. No i właśnie już się powoli poddaje bo nie wiem co mogło się stać. Nawet zakupiłem kartę graficzną używaną by sprawdzić, w niej przynajmniej wiatrak rusza na sekundę po włączeniu kompa, ale jest tak samo. Resetowałem również bios. I dalej już chyba nie wiem co robić.
Może pomoże ktoś kto ma większą wiedzę ode mnie ? :) Z góry dziękuje. Pozdrawiam
filippe015
Młodszy majsterkowicz

Post autor: filippe015 » wczoraj, 16:46

Też miałem podobny problem jakiś czas temu, o dziwo... Samo przeszło. Dosłownie, po kilku dniach po prostu zaczął działać. Kilka razy poprawiałem kable, przepinałem, dopinałem ale raz działało, raz nie, zostawiłem go raz na kilka godzin i od tego czasu działa...
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: