Hosting + domena dla Wordpress

Nie działa Ci jakiś program, lub masz problemy z systemem? Pytaj śmiało!
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Hosting + domena dla Wordpress

Post autor: pd1987 » 4 lut 2015, 20:30

Koleżanki i Koledzy!
Zwracam się do Was z pytaniem, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu.

Ostatnio znajomy upomniał się o zrobienie mu portfolio online. Facet w średnim wieku, z dorobkiem, itp. Pierwsze rozmowy zaczęły się jakieś 5-7 lat temu, więc ma człowiek cierpliwość. Teraz przy okazji porządków w twórczości, chciałby wrzucić w sieć swoje dokonania.

Od jakiegoś czasu testuje Wordpressa. Najpierw jako blog na ich stronie (ale wkurzało mnie blokowanie modyfikacji), a obecnie na cba.pl, na darmowym serwerze z reklamą. Wygląda to, jak wygląda, ale przynajmniej mogę testować rozwiązania, sprawdzać co i jak działa. Generalnie jestem zadowolony.

Jednak przyjdzie czas, kiedy będzie trzeba przenieść całą tę radosną twórczość na płatny serwer i wykupić domenę. I tu proszę Was o polecenie czegoś w dobrej cenie, ale też zaufanego, żeby strona nie padała przy większych anomaliach atmosferycznych.
Celuję raczej w serwery ok. 1-2GB pojemności (choć to i tak wydaje się dużo...). Rozważam też opcję wzięcia większego serwera tak, żeby postawić dwa Wordpressy - jeden dla kolegi, a drugi dla siebie. Transferu miesięcznego/rocznego nie potrafię oszacować.

Popytałem znajomych, którzy w tym siedzą i jako hosting przewija się najczęściej ehost.pl, a dla domen gnum.pl.
Czy możecie polecić coś lepszego/tańszego/stabilniejszego?

Z góry dziękuję za pomoc!

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

kazzik87
Starszy majsterkowicz

Re: Hosting + domena dla Wordpress

Post autor: kazzik87 » 4 lut 2015, 20:54

Osobiście korzystam z home.pl. I najbliższe środowisko w którym się obracam również. Mam tam zarówno serwer na stronkę (w budowie) oraz pocztę. Jedyny problem jaki się pojawił to coś się rypnęło z certyfikatami. I niekiedy kontrahenci nie dostawali maili tylko spam :-) A tak ogólnie opinia pozytywna.
---
Jeżeli pomogłem to kliknij "Pomógł".
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 5 lut 2015, 21:16

Dzięki!
Home.pl był jednym z pierwszych serwisów, jakie sprawdzałem. O ile sam zakup domeny i hosting są OK. O tyle przedłużenie .pl za ponad 120 PLN to już bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że da się znaleźć .pl za 40-60 PLN/rok. Ale jeżeli jest stabilny, to może warto przepałcić?
Awatar użytkownika
menhiLs
Majsterkowicz

Post autor: menhiLs » 5 lut 2015, 21:31

Sprawdź http://linuxpl.com/ - polecam
Awatar użytkownika
pd1987
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: pd1987 » 5 lut 2015, 21:50

Dzięki! Na linuxpl dużo lepiej. Domena .pl + najtańszy hosting ok. 100 PLN brutto. A jak ze stabilnością? Nie ma komedii?
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 5 lut 2015, 23:30

Zerknij na http://hostinghouse.pl/

Najniższy abonament z 1GB powierzchni mają już od 25zł rok (pierwszy rok w promocji za 15zł). Miałem tam postawioną przez jakieś 3 lata stronę firmową niby nic rozbudowanego, ale stabilność i dostępność była bardzo zadowalająca. Do tego świetny kontakt z obsługą - wszystko załatwiałem natychmiast praktycznie od ręki.

Jeszcze sobie przypomniałem - rzuć okiem na http://www.24tm.pl/

Darmowy hosting, bez reklam, 10GB powierzchni, dużo transferu. Jedyny haczyk, to konieczność regularnego logowania się - jeśli dobrze pamiętam, to min co 30 dni, ale pewien nie jestem.
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
Judyt
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Judyt » 17 lut 2015, 09:11

Hekko, neteasy, zenobx - te mogę polecić. Domeny w aftermarketpl albo premium.pl. Z home nie opłaca się korzystać - za drogo :)
tadzik34
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: tadzik34 » 26 lut 2015, 17:38

W kwestii domeny polecam nazwa.pl. Zawsze z niej korzystam i nigdy nie miałem większych problemów.
czonka8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: czonka8 » 11 mar 2015, 23:08

He? Przecież nazwa jest mega droga, a jeśli chodzi o hosting, to również nie powala jakością. Możesz dać jakieś uzasadnienie?
Siedzę na wielokrotnie tańszym hostingu ;-)
burek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: burek » 15 maja 2015, 16:20

Hekko jest moim zdaniem najsolidniejsze. Byłem już na dużych hostingach - np. nazwie. Ale już mnie nie ma. Konto za 5 stówek nie dawało sobie rady ze stronami, które teraz trzymam na koncie za stówkę.
jacekpiech
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacekpiech » 15 maja 2015, 16:48

Również korzystam z linuxpl Leży tam kilka moich stron i nie ma problemów z wydajnością. Panel admina bardzo fajny i funkcjonalny. Duży plus za installatron - soft do szybkiej instalacji popularnych cmsów, i innych aplikacji webowych.
czonka8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: czonka8 » 13 sie 2015, 21:05

Linux jest w stosunku do Firehost drogi, a z tego co widzę nie ma takich opcji jak wybór panelu zarzadzania.
Każdy wybiera co mu odpowiada - ale chyba przepłacanie to nie jest dobry sposób.
Xtream
Majsterkowicz

Post autor: Xtream » 17 sie 2015, 09:17

A macie może pomysł na super tanią domenę lub darmową? Mam w domu serwer (korzystania z płatnych usług hekko), ale chce udostępnić FTP. Chodzi mi jedynie o maskowanie IP więc domena nie musi być pl wystarczy cokolwiek byleby nie odświeżać tego co chwilę

wysłane [email protected]
czonka8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: czonka8 » 23 wrz 2015, 18:37

Przecież rejestracja domeny kosztuje grosze, więc jaki problem? Na pewno nie jest opłacalne kombinowanie na siłę, bo więcej stracisz na to czasu, niż faktycznie będzie to warte.
Xtream
Majsterkowicz

Post autor: Xtream » 23 wrz 2015, 18:40

Już po bólu. Jest domena i całą reszta ;)

wysłane [email protected]
limonka99
Młodszy majsterkowicz

Post autor: limonka99 » 29 gru 2015, 22:41

Domena i hosting na pierwszy rok to parę złotych, potem przedłużenie to już nieco większy koszt. Ja osobiście korzystam z https://domeny.pl/ i tam zawsze można liczyć na korzystną ofertę cenową.
czonka8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: czonka8 » 29 mar 2016, 21:28

Jeśli ktoś chce to ja mam kody rabatowe na Firehost. Najlepiej odpalcie sobie tam test serwera i oceniajcie jakość działania, ale przez tych kilka lat naprawdę nie było sie o co czepić - usługa działa wzorowo. Też jednak kwestia taka, jakie macie oczekiwania.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 14 cze 2016, 10:54

Na linuxpl warto, bo odnowienie jest znacznie tańsze niż u innych. Na początku płaci się chyba 10 złotych więc niby więcej niż u konkurencji, ale koszty są mniejsze ostatecznie.
Awatar użytkownika
Łukasz
Administrator
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 14 cze 2016, 15:23

Całe Majsterkowo leży na Zenboxie i mogę ich z czystym sumieniem polecić. Mieli co prawda gorszy okres (nawet bardzo kiepski), ale od ponad pół roku wszystko chodzi stabilnie, jak na samym początku. Support też pierwsza klasa - reakcja w ciągu kilku minut niezależnie od pory dnia i nocy.

Dobre opinie zbiera także wspomniany wcześniej linuxpl, ale nigdy nie miałem okazji z niego korzystać.

Co do Home.pl - odradzam z całego serca. Gorszego supportu ze świecą szukać :/
Życie jest za krótkie, żeby nie majsterkować...
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 14 cze 2016, 17:10

Ja mam forum rctruck.pl na linuxpl, działa zajebiscie i nie ma żadnych problemów, rownież wsparcie na wysokim poziomie, czego nie mogę powiedzieć o cal.pl, to dopiero zajebiście poraźkowy hosting.

Pozdr
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 17 cze 2016, 11:25

Miałem mały epizod z hostingiem od poczty polskiej - odradzam, nie działa to za dobrze jak na razie.
czonka8
Młodszy majsterkowicz

Post autor: czonka8 » 8 wrz 2016, 18:35

Niezmiennie kilka lat na tanim Firehost i jest w porządku. Nie chcę nikogo przekonywać, po prostu odpalcie sobie darmowe testy i macie wszystko podane na tacy. Support również można sprawdzić. Na pewno nie ma sensu ładowanie się w drogie serwery, bo nie da to wam niczego poza piękną nazwą firmy. Działanie usługi raczej będzie dramatyczne.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 10 paź 2016, 13:13

Ostatnio panuje również moda na domeny .eu. Odradzam tego typu rozwiązanie, .pl zdecydowanie ma się lepiej.
Xtream
Majsterkowicz

Post autor: Xtream » 10 paź 2016, 15:29

Może trudno szukać domen eu w Google

wyklepane z fona
Awatar użytkownika
ethanak
Złota rączka
Kontakt:

Post autor: ethanak » 10 paź 2016, 15:49

Oj, przecież jakoś trzeba nabić licznik postów...
Pisze człowiek ambitnie, a tu przychodzi prostak i wszystko rozumie.
To jest ewidentna bezczelność!
Zablokowany

Strony partnerskie: