Instalacja windowsów zawiesza się

Nie działa Ci jakiś program, lub masz problemy z systemem? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
bartek0305
Majsterkowicz

Instalacja windowsów zawiesza się

Post autor: bartek0305 » 27 kwie 2015, 22:50

Witajcie, mam problem z zainstalowaniem jakiegokolwiek systemu windows. Po kolei:

jest to laptop asus A6RP, w którym system win xp przestał się uruchamiać: początkowo były bluescreeny, później po prostu zawieszał się na pasku ładowania systemu. Spod Knoppixa skopiowałem wszystko z dysków, tu wszystko bez problemów. Jako że potrzebowałem korzystać z laptopa, zainstalowałem Knoppixa normalnie na dysku, do MBR wpisał się GRUB, i było ok - ten system działał normalnie a win xp dalej się zawieszał. Jednak w dalszym ciągu docelowym systemem miał być win xp więc usunąłem później wszystkie partycje używając Gparted, mbr wyczyściłem, nadpisałem nowy różnymi programami i licząc na poprawną instalację odpalałem instalkę windowsa...no i w przypadku win xp po załadowaniu plików instalatora, instalator wiesza się :) Miga tylko biała kreska na czarnym tle. W przypadku windowsa 7 pojawia się błąd o brakującym na dysku pliku rozruchowym - w sumie nic dziwnego bo dysk to 100 GB nieprzydzielonego miejsca.

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

stiven
Złota rączka

Re: Instalacja windowsów zawiesza się

Post autor: stiven » 27 kwie 2015, 23:24

To wszystko było niepotrzebne. Trzeba było od razu wziąć i zainstalować windowsa. Instalka windowsa nadpisuje MBR i wpisuje swój bootloader, a przed zainstalowaniem windowsa można usuwać, tworzyć, formatować partycje. W instalce XP też. Coś się namieszało. Piszesz, że masz nieprzydzielone miejsce, to sprawdź jak będzie jak w gparted utworzysz partycję, wtedy się zmieni coś w tablicy partycji dysku i może będzie dobrze. A jak dalej będzie to samo, to może linux się zainstaluje. Jak się uda, no to wtedy zainstaluj windowsa już bez "kombinowania".
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 27 kwie 2015, 23:47

Faktycznie namieszałem niepotrzebnie, ale i tak coś jest nie w porządku. Utworzenie partycji w ntfs lub fat32 nic nie zmieniło. Czy instalując linuxa zapisać grub do mbr czy nie?
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 27 kwie 2015, 23:50

Tak. Może się naprawi dzięki temu. A później instalka windowsa i tak sama go usunie.
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 28 kwie 2015, 00:37

Knoppix zainstalowany, grub też. Włożyłem płytkę z xp, wcisnąłem dowolny klawisz, mignęło że instalator sprawdza konfigurację i zawisł od razu na czarnym ekranie - tego jeszcze nie było :D Instalator win 7 zaszedł tam gdzie wcześniej, wyrzucając brak pliku \windows\system32\boot\winload.exe.
rumunn95
Majsterkowicz

Post autor: rumunn95 » 28 kwie 2015, 07:24

Stawiam na walniety dysk lub ram
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 28 kwie 2015, 09:31

stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 28 kwie 2015, 10:24

Ja na kilku komputerach, które miałem do tej pory, instalowałem wiele razy różne linuxy, z grub-em w mbr. Nigdy nie miałem żadnych problemów później z zainstalowaniem windowsa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten problem jest spowodowany przez linuxa, raczej przez to, że kolega bartek0305 kombinował samemu z nadpisywaniem mbr. Z resztą się zgadzam. Partition Manager też uważam za najlepszy program tego typu. Mając dyskietkę startową win98 by można było fdiskiem spróbować naprawić, są tam pamiętam komendy /mbr, /clean. Ale niech spróbuje najpierw tą opcję, która jest w instalce windowsa 7, napraw komputer, to co dałem w linku wcześniej. To jest odpowiedź microsoftu jak sobie poradzić z tym problemem.

Tutaj jest post na jakimś forum jak w instalce win7 przejść do linii poleceń i programem diskpart wydać polecenia /mbr i /clean, tak jak kiedyś w fdisku http://forums.anandtech.com/showpost.ph ... ostcount=3
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 28 kwie 2015, 19:43

Ale namieszałem, niech mnie... :D Stiven, linki podane przez Ciebie nie przydadzą mi się niestety, bo moja instalacja nawet nie dochodzi do momentu wyboru języka a co dopiero dalej. Możliwości skorzystania z dyskietki nie mam, przełożenia dysku do innego laptopa też nie.
MrLewerence pisze:a Linuxa można było uruchomić z płyty ;)
i żałuję że na tym nie poprzestałem :/

Nagrałem płytę z Partition Managera, możecie mi podpowiedzieć co dokładnie powinienem z jej użyciem zrobić?
stiven
Złota rączka

Post autor: stiven » 28 kwie 2015, 21:05

"Rebuild MBR" w opcjach dysku.
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 28 kwie 2015, 21:19

Z głównego menu wybrałem Boot Corrector a dalej Correct the Master Boot Record. Wykonało się poprawnie ...i nic się nie zmieniło.
Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 28 kwie 2015, 22:30

A spróbuj zostawić PRZED partycją wolne, nieprzydzielone miejsce. Kiedyś miałem na stacjonarce problem z instalacją XPka po kombinowaniu z partycjami. Przed partycją zostało chyba 8MB nieprzydzielonego miejsca... i zadziałało.
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
bartek0305
Majsterkowicz

Post autor: bartek0305 » 29 kwie 2015, 16:32

MrLewerence pisze: Zrób to jeszcze raz... uruchom komputer spod linuxa na płycie... sformatuj dysk...
Ma to być tylko formatowanie, bez ustawiania partycji hda czy sda...
Zrobione, tylko sformatowane bez tworzenia czegokolwiek. Nic się nie zmieniło
MrLewerence pisze: Jesteś pewien, że nawet jeśli sam dla siebie robiłeś kopie zapasowe nośnika, dobrze zrobiłeś te kopie?
Kopie robiłem, są dobre bo nie dawno z nich korzystałem. No ale wypaliłem teraz nawet inną kopię z SP 3 (tamta jest z sp1) i też się nic nie zmieniło.

MrLewerence pisze: Problemem może być uszkodzona pamięć RAM albo w/w nośnik systemu...
Ram sprawdziłem windowsowym testerem (ten z płyty, o dziwo zadziałał) oraz memtestem z Hirensa. Żaden z programów nie wykrywa żadnego błędu pamięci.
rumunn95
Majsterkowicz

Post autor: rumunn95 » 29 kwie 2015, 17:26

Moze byc walnieta plyta glowna znajoma miala podobnie
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: