Domowa chmura

Nie działa Ci jakiś program, lub masz problemy z systemem? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Xtream
Majsterkowicz

Domowa chmura

Post autor: Xtream » 31 sie 2017, 10:04

Witajcie.
Zastanawia mnie temat domowej chmury. Niestety biegłość moja w Linuxie jest równie dobrze rozbudowana co władanie językiem angielskim. Ale postawiłem serwer mam zewnętrzne IP i aktualnie śmiga tam FTP.
Na moim serwerze (górnolotne słowo - stary komputer), ma zainstalowane oprogramowanie Openmediavault (próbowałem free nas ale jest zdecydowanie za ciężki i bardzo skomplikowany). Na tym oprogramowaniu można doinstalować owncloud lub nextcloud. Niestety wszystkie moje próby zawsze kończyły się instalacją od nowa systemu po detonacji. Próbowałem chyba naście razy (raz nawet z powodzeniem - w sensie chmura była, tylko nie działała), i zawsze kończy się to zawieszaniem systemu i brakiem ponownego jego załadowania.

Zależy mi na chmurze z dwóch powodów:
- nas daje możliwość wgrywania plików z prędkościami max 30MB/s - mój komputer robi to wykorzystując pełną przepustowość LAN/SATA.
- ilość miejsca ogranicza jedynie HDD.

Czy jest ktoś kto może mi pomóc?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ndriu
Młodszy majsterkowicz

Re: Domowa chmura

Post autor: ndriu » 2 wrz 2017, 11:20

Cześć,

Ja od kilku lat używam owncloud, działa bardzo fajnie. Oprócz plików korzystam z książki adresowej, kalendarza, zadań i sprawdza się to. Z czym dokładnie masz problem? Instalacja jest bardzo prosta i trochę nie potrafię sobie wyobrazić dlaczego musisz reinstalować cały system? Jaką masz dystrybucję Linuxa?

Pozdrawiam,
Andrzej
Xtream
Majsterkowicz

Re: Domowa chmura

Post autor: Xtream » 4 wrz 2017, 08:09

Oprogramowanie z którego korzystam to OMV 3.0 (openmediavault).
Reinstalować system po nieudanych próbach instalacji cloud na w/w systemie. Po 15 próbach instalacji dałem sobie spokój z dalszymi próbami instalacji (stąd te 3 reinstalację bo system miał już tak namieszane że nie był w stanie wstać).
A problem mam z zainstalowaniem i późniejszym uruchomieniem usługi - raz udało mi się zainstalować, bez możliwości korzystania.

To takie odpowiedzi w odwrotnej kolejności.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: