Problem ze stroną www - mySQL

Nie działa Ci jakiś program, lub masz problemy z systemem? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Sarkazm
Majsterkowicz

Problem ze stroną www - mySQL

Post autor: Sarkazm » 28 sty 2013, 21:24

Witam. Jakiś czas temu założyłem sobie bloga. Tworzył mi go wtedy "dobry znajomy". Blog działał pięknie ładnie, ale po przeniesieniu na nowy serwer przy próbie wejścia na bloga dostaje komunikat:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Host 'wiesiek.hostinghouse.pl' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts' in /home/komputer/domains/tech-fun.pl/public_html/include/config.php on line 27

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'komputer'@'localhost' (using password: NO) in /home/komputer/domains/tech-fun.pl/public_html/include/config.php on line 28

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/komputer/domains/tech-fun.pl/public_html/include/config.php on line 28
ActivCMS PLUS: Nie można ustanowić połączenia z serwerem bazy danych
1045 : Access denied for user 'komputer'@'localhost' (using password: NO)
Kompletnie nie znam się na mySQL i robieniu stron, kompletnie nie wiem jak to ugryźć, czy ktoś byłby w stanie chociaż w minimalnym stopniu naprowadzić mnie na rozwiązanie? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Tgg
Młodszy majsterkowicz

Re: Problem ze stroną www - mySQL

Post autor: Tgg » 28 sty 2013, 22:01

O ile doże pamiętam w config.php są zapisywane wszystkie dane dostępu do bazy danych więc trzeba zmienić je na nowe (po zmianie serwera).
Adikson
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Adikson » 28 sty 2013, 22:11

Najpierw musisz mieć utworzoną bazę danych, do tej utworzonej bazy danych importujesz bazę danych którą powinieneś wyexportować ze starej bazy. Następnie w pliku konfiguracyjnym danego skryptu trzeba wpisać odpowiednią bazę, użytkownika oraz hasło.
Tgg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Tgg » 28 sty 2013, 23:39

Sarkazm
Majsterkowicz

Post autor: Sarkazm » 29 sty 2013, 20:18

Niestety, chyba przerasta to moje możliwości. Stworzyłem bazę, z poziomu phpMyAdmin wgrałem odpowiedni plik, wpisałem dane do pliku config.php i problemy mam nadal. Wie ktoś ile może orientacyjnie kosztować doprowadzenie tego do ładu? I czy ktoś ewentualnie by się tego podjął?

EDIT - Jednak nie taki ze mnie lamer, jak mi się zdawało. Wystarczyło jak host wpisać "localhost". Jeszcze mam problem z polskimi czcionkami, ale jakoś już dojdę do tego;)

EDIT2 - dobra, jednak nie poradzę, proszę o kolejne wskazówki ;)
|PhenomII X4 945|GA-MA69VM-S2|DDR2(2x2GB)|HD5770 1GB GDDR5|SSD840Pro|Logitech G15|A4Tech Bloody Gun3|BENQ GW2250HM|
m_a_r_e_k
Młodszy majsterkowicz

Post autor: m_a_r_e_k » 24 lis 2015, 13:01

Hej, co prawda wątek stary i widzę, że domena tech-fun.pl też już nie funkcjonuje, ale dla potomnych (szczególnie userów hostinghouse.pl) napiszę, że:

1. host bazy to zawsze localhost
2. user do bazy musi być dwuczłonowy (oddzielony twardą spacją, tj. "_"), tworzy się go w DA wraz z bazą

Pozdro ;)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: