Aplikacje na iOS i Android dla kierowców

Nie działa Ci jakiś program, lub masz problemy z systemem? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Aplikacje na iOS i Android dla kierowców

Post autor: pebb » 1 gru 2018, 11:07

Jakie aplikacje oprócz Google Maps czy takich softów jak np Yanosik warto posiadać na telefonie. Dużo jeżdżę po także po europie, a tam np Yanosik który w polskich warunkach dobrze się sprawdza, jest raczej bezużyteczny. Czy są jakieś alternatywne softy tego typu?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

vanessa
Młodszy majsterkowicz

Re: Aplikacje na iOS i Android dla kierowców

Post autor: vanessa » 1 gru 2018, 16:39

Ja mam Fuelio.
vanessa
Młodszy majsterkowicz

Post autor: vanessa » 2 gru 2018, 18:59

Pytanie było: " jakie macie softy?"

Dużo łatwiej wejść do sklepu Play i obejrzeć sobie informacje od producenta wraz z obrazkami niż bazować na moim opisie. ( i pewnie nie tak szczegółowym i dokładnym)
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: jacks » 5 gru 2018, 08:49

Generalnie jest tego całkiem dużo. Większość tego typu systemów potrzebuje do poprawnego działania stałego dostępu do internetu mobilnego, co w większości miejsc raczej nie stanowi problemu. Moim zdaniem, dosyć dobrze sprawdza się w tym zakresie Google Maps - tam też jest opcja nawigacji. Z innych interesujących aplikacji proponuję sprawdzić sobie chociażby TransParking - Truck Parking, która bardzo dobrze się sprawdza zwłaszcza na kierunkach zagranicznych. Masz tam info na temat parkingów, gastronomii, sytuacji na drogach itd.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://transparking.eu/blog/bezpieczny ... j-spokojni
marg
Młodszy majsterkowicz

Post autor: marg » 20 wrz 2019, 12:31

Widać, że produkcja oprogramowania idzie własnie w kierunku urządzeń mobilnych. Widać to nawet o prognozach wzrostu, że ten dział, czeka raczej intensywny rozwój.
Coraz częściej producenci oprogramowania, robią aplikacje z dedykacją właśnie na urządzenia mobilne.
Na https://itcenter.pl/oferta/oprogramowan ... e-mobilne/ przykładowe rozwiazania.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 11:44 przez marg, łącznie zmieniany 1 raz.
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 20 wrz 2019, 16:39

Niedawno przerabiałem ten temat. W zasadzie to jeszcze nad tym pracuję.
Jeżdżę po Europie dużo, średnio 40000 km rocznie.
Miałem takie nawigacje GPS :
- NavRoad + oryginalna Automapa, w owym czasie była ( o ile dobrze pamiętam ) oznaczona numerem versji 6.1;
- Garmin NÜVI 66 z fabrycznym firmware i z fabrycznymi mapami - aktualizowane na bieżąco;
- Samsung Galaxy Note 8 + Automapa z wykupioną licencją na Europę na 3 lata,
- w/w telefon + Google Mapa + dodatki typu skanery radarów, skanery korków;
- w/w telefon + mapy i pierdoły do nawigowania od ADAC;

Szczerze mówiąc, najlepiej mi się jeździło z Automapą na jakimś no-name urządzeniu...
Automapa na androida to kuszenie się o kłopoty.
Pierdoły od ADAC, fajne, ale takim paździerzem w stylu Windows 3.1 ciągnie.
Janosik, nie mam pojęcia jak to działa, po Polsce jeżdżę raz w roku i tylko na trasie ze Zgorzelca do Zamościa więc na te 600-parę kilometrów to mi nawet nawigacja jest zbędna...

Rozważam zakup Garmina DriveSmart 55, albo MIO Mivue Drive 60LM. Wszystko to czego używałem do tej pory działa średnio...
Awatar użytkownika
zeen
Majsterkowicz

Post autor: zeen » 21 paź 2019, 13:53

Niezależnie od tego, jaka aplikacja zostanie wybrana, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, żeby decydować się na takie, które są w stanie zaoferować wsparcie techniczne. Czyli jeżeli coś się będzie działo niedobrego, to aby można było uzyskać szybką pomoc np telefoniczną lub zdalną.
Proponuję sprawdzić jeszcze pod poniższym linkiem: https://managerplus.pl/co-oferuje-oprog ... ortu-44692
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: