Monitoring

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Monitoring

Post autor: pebb » 22 lis 2015, 11:15

Czy podłączenie monitoringu i jego konfiguracja to jakaś skomplikowana sprawa? Chodzi o budynek firmowy. Jakie kamerki będą lepsze - przewodowe czy bezprzewodowe?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

trolodk
Majsterkowicz

Re: Monitoring

Post autor: trolodk » 22 lis 2015, 23:26

Zajmuję się takimi systemami i jeśli chcesz zrobić to sam, to celuj koniecznie w kamery ip, bo będzie Ci łatwiej. O ile masz jakąkolwiek wiedzę z zakresu tworzenia sieci.

Napisz więcej szczegółów.
karp
Majsterkowicz

Post autor: karp » 23 lis 2015, 09:52

Wielu klientów próbuje robić to we własnym zakresie ale niewielu udaje się to zrobić w taki sposób aby wszystko było na tip-top. Przede wszystkim ze względu na problemy z podłączeniem i konfiguracją. Firmy zajmujące się montowaniem takich urządzeń udzielają też wsparcia technicznego po usłudze. Wiadomo, że coś może przestać działać, coś się zepsuć i inne tego typu historie....

Czy koszt takiej usługi jest duży ? To rzecz względna. Odsyłam z pytaniem do CTR ->

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xotIyf0djUM[/youtube]

Chłopaki mają tam spore doświadczenie w tym zakresie i z tego co wiem, to działają na terenie całego kraju.
trolodk
Majsterkowicz

Post autor: trolodk » 23 lis 2015, 22:44

Nie wiem czy taka reklama to dobry pomysł, poza tym mam wrażenie, że masz powiązanie z tą firmą.
Takie firmy o dużym zasięgu są z reguły droższe.
Skąd jesteś? Jak coś to mogę pomóc :)
kacper001
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kacper001 » 10 mar 2016, 15:51

Myślę, że jak do wszystkiego przydałby się specjalista, ale jeżeli ktoś czuje się na siłach to czemu nie.
Chyba już lepiej bezprzewodowe jak już kupować.
demivi
Młodszy majsterkowicz

Post autor: demivi » 10 mar 2016, 17:32

Banalnie proste. Nie ma sensu nikogo wynajmować do tego
Awatar użytkownika
Szwajcar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Szwajcar » 10 mar 2016, 18:31

Dla kogoś kto to robił tak, ale ci co nie mieli z tym nigdy do czynienia to sobie nie poradzą.
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Post autor: Oscyloskop » 10 mar 2016, 20:57

kacper001 pisze:Myślę, że jak do wszystkiego przydałby się specjalista, ale jeżeli ktoś czuje się na siłach to czemu nie.
Chyba już lepiej bezprzewodowe jak już kupować.
Tu poniekąd kolega ma rację.
W przypadku monitoringu trzeba będzie się zdać na porady specjalisty, bo albo robimy system monitoringu, albo półprofesjonalne podglądanie sąsiada.
demivi pisze:Banalnie proste. Nie ma sensu nikogo wynajmować do tego
Zagadnienia monitoringu nie są proste, tu nie chodzi o sprawy techniczne.
Szwajcar pisze:Dla kogoś kto to robił tak, ale ci co nie mieli z tym nigdy do czynienia to sobie nie poradzą.
Dokładnie.
Albo trzeba mieć trochę umiejętności, albo zasoby sprzętowo finansowe, i liczyć się z tym, że nawet sprzęt za 1000PLN nie spełnia oczekiwań jeśli brakuje zaplecza technicznego i wiedzy.

Trzeba jeszcze wiedzieć co i kiedy można monitorować, w jakich okolicznościach można nagrywać i do jakiego celu ma być wykorzystywane takie nagranie.

Mam prawo do ochrony danych osobowych i wizerunku, dlatego obiekt monitorowany musi być odpowiednio oznakowany. Wchodząc na teren gdzie działa system kamer mając świadomość i będąc poinformowany zrzekam się prawa do ochrony danych. Ale,
Jeśli pan Kowalski zamontuje na swojej posesji kamerę, ale nie poinformował że taka sytuacja ma miejsce, mogę Pana Kowalskiego pozwać, o ile system nie uniemożliwia identyfikacji.
Skomplikowane i bez sensu? Proszę sobie zadzwonić do pierwszej lepszej agencji ochrony osób i mienia. Jako zapytanie można mnie zacytować.
gumers
Młodszy majsterkowicz

Post autor: gumers » 11 mar 2016, 15:57

Kolega ma racje. Trzeba przestudiować kilka ustaw by wiedzieć z czym to się je. Do tego jak widzicie są to ustawy na które byś sam nie wpadł - Ochrona Danych Osobowych. Jeśli monitoring nagrywa też obraz wykraczający poza własną posesję, to bez oznakowania nawet włamywacz może wytoczyć proces. Niby absurd ale w ustawie włamywacz to człowiek z ochroną wizerunku.
A jeśli chodzi o samą kwestię techniczną. Trzeba przemyśleć rozłożenie kamer, jak ciągnąć instalację, jakie kable, jaka technologia (IP, AHD...), czy rejestrator, czy jakiś serwer, opomiarować, wyliczyć obciążenia i straty, zastanowić się nad podtrzymaniem zasilania, czy chcesz wystawić zdalnie obraz czy nie.
Myślę że tak jak ja, już z 3 instalacji będziesz względnie zadowolony :)
Ale jak widzisz da się !
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Post autor: Oscyloskop » 11 mar 2016, 20:32

gumers pisze:Kolega ma racje. Trzeba przestudiować kilka ustaw by wiedzieć z czym to się je. Do tego jak widzicie są to ustawy na które byś sam nie wpadł - Ochrona Danych Osobowych. Jeśli monitoring nagrywa też obraz wykraczający poza własną posesję, to bez oznakowanianawet włamywacz może wytoczyć proces. Niby absurd ale w ustawie włamywacz to człowiek z ochroną wizerunku.
A jeśli chodzi o samą kwestię techniczną. Trzeba przemyśleć rozłożenie kamer, jak ciągnąć instalację, jakie kable, jaka technologia (IP, AHD...), czy rejestrator, czy jakiś serwer, opomiarować, wyliczyć obciążenia i straty, zastanowić się nad podtrzymaniem zasilania, czy chcesz wystawić zdalnie obraz czy nie.
Myślę że tak jak ja, już z 3 instalacji będziesz względnie zadowolony :)
Ale jak widzisz da się !
Zwłaszcza polskie prawo, które chroni przestępcę a nie obywatela.
janek30
Młodszy majsterkowicz

Post autor: janek30 » 12 kwie 2016, 09:21

dokładnie. to klocki lega. A jeśli mowa o monitoringu IP tym bardziej. Ważne by tylko przypisać IP na stałe w routerze.
mjetek23
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: mjetek23 » 17 cze 2016, 14:33

Jeśli nie chcesz kłuć ścian i wiercić dziur to po Wifi lepiej, jednak nie ufałbym wifi. po kablu bezpieczniej i pewniej, sprzęt lepszej jakości
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: