Żarówki H7 - sens kupowania droższych

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Żarówki H7 - sens kupowania droższych

Post autor: jacks » 15 mar 2016, 09:39

Jak wam się wydaje, czy jest sens kupowania droższych żarówek samochodowych jeżeli chodzi o H7? Cenowo wygląda to tak, że można kupić je za 4 zł i za 80 zł, czyli 20x drożej.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
GarryMoveOut
Młodszy majsterkowicz

Re: Żarówki H7 - sens kupowania droższych

Post autor: GarryMoveOut » 15 mar 2016, 10:30

Te najtańsze to mogą czernić reflektor a te najdroższe to wiadomo płacisz za marke. Najtańsze będą mniej żywotne to wiadomo. Ale te z średniej półki będą równie żywotne co najdroższe. Nie ma sensu płacić 80zł. Jak w wszystkim musisz znaleźć złoty środek ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz

Post autor: pebb » 17 mar 2016, 08:52

Kolega widzę po avatarze napisał tego posta wprost z F16 :)
A jeżeli chodzi o żarówki H7, to patrz na to, aby miały 55W, bo mocniejsze mogą oślepiać kierowców z przeciwka. Polecam Bosma Blue Laser które są stosunkowo niedrogi, bo za niecałe 30 zł. Fajne są też xenony.
Tutaj je znajdziesz: http://www.motochemia.pl/oswietlenie-za ... 88_90.html
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2016, 11:08 przez pebb, łącznie zmieniany 1 raz.
janek30
Młodszy majsterkowicz

Post autor: janek30 » 31 mar 2016, 23:33

oślepiać to jedno, po drugie nie są homologowane, po trzecie rozwalą klosz. Osobiście polecam Nightbreakery marki Osram jeśli chce się osiągnąć xenon look i mieć dobre pole widzenia lub ultra life które mają wydłużoną trwałość.

Ogólnie przyjmje się tak, że im bielsze światło to żywotność żarnika mniejsza. W Nightbreakerach jest to pewien kompromis pomiędzy barwą światła a długością pracy.
janek30
Młodszy majsterkowicz

Post autor: janek30 » 26 kwie 2016, 13:35

lillo pisze:Z mojego doświadczenia widze, że jest sens kupić lepsze, kilka razy zdarzyło mi się kupić z lidla i to byla klapa, słabo świeciły, przepalały się szybko, dużo jeżdże poza miastem, a tam wiadomo jak ludzie chodzą, potrafią po calej szerokości drogi chodzić, dlatego mi zależało żeby mieć mocne światła, żeby mócszybko zareagowac, kupilem sobie osramy nightbreakery i to była duża różnica w porównaniou z tymi tanimi, bo nie dość że mocne to też pobocze dobrze doświetlają. Ale wybór do Ciebie należy.
bo skąpy czlowiek 2 razy traci. Tak jest z zarówkami samochodowymi i innymi rzeczami do domu czy materiałami budowlanymi. A inna sprawa że na bezpieczeństwie swoim i bliskich nigdy nie warto oszczędzać. Stąd właśnie wróciłem od wulkanizatora z założonymi nowiutkimi oponami Yokohama AE01 :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: