Jak wypolerować miedź, nadać efekt starości, zakonserwować.

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
krakow2000
Młodszy majsterkowicz

Jak wypolerować miedź, nadać efekt starości, zakonserwować.

Post autor: krakow2000 » 14 paź 2017, 11:32

Witam
Mam w domu 2 lampki jedna biurkowa a druga na ścianę z rurek miedzianych. Części do nich zakupione w sklepie więc mają rysy itp. tak więc z bliska nie wygląda to estetycznie. Chciałem to jakoś wypolerować i zakonserwować aby nie rdzewiało itp. czyli aby się błyszczało, nie koniecznie jak psu jajka tylko nie wiem jak się za to zabrać domowym sposobem. Druga sprawa, wiecie zapewne jak wyglądają tacki, zegary itp. stare z miedzi, taka brązowa bardziej miedź, retro ale czy da się jakoś ten efekt osiągnąć na miedzianych rurkach?? Nie chcę patynować bo ostatnio jak się bawiłem to zamiast takiego pordzewiałego miałem więcej niebieskiego/zielonego a to mi się już mniej podobało dodatkowo to nie efekt starej miedzi a pordzewiałej (notabene też fajnie się prezentuje).

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Jak wypolerować miedź, nadać efekt starości, zakonserwować.

Post autor: Marhef » 15 paź 2017, 19:18

Będąc w muzeum miniatur zabytków dolnego śląska słyszałem, że wodą po ogórkach (chyba w occie), takich dosyć mocno solonych. To postarza właśnie miedź. Ale czy o taki efekt Tobie chodzi, nie wiem. Możesz spróbować na jakimś kawałku rurki
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: