Meblowa lampka LED OR-LA-1409 Fotorezystor

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
cliver
Młodszy majsterkowicz

Meblowa lampka LED OR-LA-1409 Fotorezystor

Post autor: cliver » 10 gru 2017, 11:30

Witam po nieudanych próbach oświetlenia ciemnego korytarza przez naklejki fluorescencyjne przyszedł czas na cacko jakim jest meblowa lampka firmy Orno. Zasilana bateriami,czujnik ruchu,czujnik zmierzchu i właśnie z tego ostatniego nie jestem do końca zadowolony mianowicie, lampa załącza się gdy na korytarzu jest jeszcze widno dla oka ludzkiego, co za tym idzie baterie szybko padają-świeci praktycznie na okrągło,czasem nawet przy mlecznej żarówce 40w. Wymieniłem rezystor R8 na 910k jednak nie dało to jakoś mocno zauważalnego efektu. Ma ktoś pomysły jak inaczej to dostosować do własnych potrzeb?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
lukg20
Młodszy majsterkowicz

Re: Meblowa lampka LED OR-LA-1409 Fotorezystor

Post autor: lukg20 » 11 gru 2017, 20:33

Słabo widać płytkę, ale rezystor R6 wygląda mi na część dzielnika napięcia wraz z fotorezystorem. Zobacz jaką ma wartość ten rezystor, i wstaw zamiast niego potencjometr o raz większej rezystancji.
cliver
Młodszy majsterkowicz

Re: Meblowa lampka LED OR-LA-1409 Fotorezystor

Post autor: cliver » 12 gru 2017, 22:03

noname na innym forum radzili mi żeby zamienić na większy ale rezystor R8 (przy R3) niestety na teraz nie mam niczym lepszym zrobić zdjęć.

MrLewerence jeśli dobrze cię rozumiem przyklejanie tam ciemnej foli tylko pogorszy sprawę. Przypominam że lampka załącza się już gdy na korytarzu jest jeszcze widno dla oka ludzkiego, przez co baterie zasilające szybko padają bo świeci za często.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: