Średnice mocowania grotów lutowniczych.

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
smarky
Młodszy majsterkowicz

Średnice mocowania grotów lutowniczych.

Post autor: smarky » 10 gru 2018, 17:26

Witajcie,
Uczę się robić witraże i cały dzień szukam odpowiedniej lutownicy i już mam mózg rozpieprzony na drobne kawałki. Czy życie nie byłoby prostsze dla wszystkich gdyby w specyfikacjach lutownic oraz grotów podawać średnicę trzpienia grotu oraz otworu na grot w lutownicach???
Ale po kolei. Potrzebna mi kolbowa lutownica 80-100W, w której będę mógł korzystać z 2-3 grotów o różnych końcówkach. Budżet kiepski. Upatrzyłem sobie Solomona KD-80, ale w całym internecie nie ma średnicy otworu ma groty, a nawet jakbym już go znalazł to i tak nikt nigdzie nie podaje tej zafajdanej średnicy trzpienia grotów. Więc czy ktoś z was może posiada ową lutownicę i mógłby podać mi tę średnicę?
Ewentualnie doradzić jakąś kolbę do 80zł w której nie ma problemu z dobraniem grotów? Potrzebne mi groty ścięte, najbardziej o średnicy końcówki 4mm, potem ok. 5-6mm.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Średnice mocowania grotów lutowniczych.

Post autor: Marhef » 11 gru 2018, 22:53

Z mojego doświadczenia, 50W to trochę mało. Zalutujesz 3,4 punkty i musisz czekać, żeby grot się znowu rozgrzał.
Za dodatkowe 10 złotych masz dodatkowe 10W :) ale więcej mocy to już duża różnica w cenie.

Mam tą stację, którą poleca MrLewerence. Mam też drugą, podobną, ale z grzałką 75W. I tą zdecydowanie polecam, ale to już cena powyżej 110 zł.
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Re: Średnice mocowania grotów lutowniczych.

Post autor: Jozef » 19 gru 2018, 16:16

Jakiś czas temu też szukałem czegoś takiego. Zajęcie czysto hobbystyczne więc nie chciałem wydawać za wiele. No i kupiłem taki bubel, że odechciało mi się wszystkiego. Naprawdę lepiej dołożyć kilka groszy i kupić coś dobrego. Jak przestanie być potrzebne, zawsze można sprzedać. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: