Problem z miganiem diody LED

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
pasik
Młodszy majsterkowicz

Problem z miganiem diody LED

Post autor: pasik » 16 lis 2013, 13:22

Witam wszystkich,

Muszę przyznać, że dopiero co zaczynam przygodę z Arduino Uno i mam mały problem. Zacząłem się uczyć korzystając z poradnika: http://majsterkowo.pl/od-czego-zaczac-zabawe-z-arduino/
Zatrzymałem się jednak na punkcie "Podłączmy coś na wejście" i nie wiem co dalej robić ponieważ podłączając wszystkie podzespoły tak jak na schemacie i korzystając z programu, moja dioda na płytce prototypowej nie świeci. Chciałbym zaznaczyć, że wbudowana dioda LED reaguje na regulację potencjometrem jak należy.

Co może być przyczyną?? Domyślam się, że powód jest błahy a ja jako początkujący w tej dziedzinie nie jestem go świadomy.

Proszę bardzo o pomoc w tym temacie.
Z góry dziękuję z jakiekolwiek rady :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Problem z miganiem diody LED

Post autor: Marhef » 16 lis 2013, 14:10

Używasz takiej samej płytki stykowej?
Dociśnij dobrze wszystkie elementy.
Sprawadź, czy dioda jest włożona w dobrą stronę
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 16 lis 2013, 14:17

Możliwe powody:
- przewód od diody (ten żółty) podłączony do innego wyjścia - twierdzisz że podłączone jest poprawnie, więc to raczej nie to (ale sprawdzić możesz)
- dioda podłączona odwrotnie - uwaga jak wyżej
- dioda się uszkodziła - jeśli była podłączona poprawnie z rezystorem to jest to mało prawdopodobne, ale możesz sprawdzić samą diodę podłączając ją bezpośrednio do 5 V (żółty kabel do pinu 5V zamiast 13, oczywiście z rezystorem)
- połączenia na płytce stykowej są niepewne i coś nie styka
- wyjście w arduino się uszkodziło - też mało prawdopodobne, ale możesz sprawdzić zmieniając pin na inny (tylko wtedy dioda na arduino nie będzie świeciła)
Awatar użytkownika
cube
Złota rączka

Post autor: cube » 16 lis 2013, 15:06

Przy tych długich płytkach stykowych, czasem linie niebieskie i czerwone na krawędziach są rozłączone. Warto to sprawdzić. Miernikiem.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Majsterkowicz

Post autor: rafalzaq » 16 lis 2013, 15:17

Mam taką http://electropark.pl/1510-large/plytka ... 30-pol.jpg i dużą zbudowaną z takich i nigdzie nie ma przerw.
Mam też taką http://electropark.pl/2034-large/plytka ... 00-pol.jpg i przerwy są i to aż dwie. Znajdują się 15 otworów od brzegów.
Arturr300
Starszy majsterkowicz

Post autor: Arturr300 » 19 lis 2013, 08:27

Mi w Arduino 1.0.5 się normalnie otwiera Firefox (domyślna przeglądarka) i strona. Nie wyskakuje żaden błąd.
Ściągnij może tą wersję
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: