Consola w USBasp ? - stawiam piwo za rozwiązanie

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ptakpmi
Majsterkowicz

Consola w USBasp ? - stawiam piwo za rozwiązanie

Post autor: ptakpmi » 1 gru 2013, 23:02

Witam,

jak dostać się do consoli w USBasp ? mam mikroukłady attiny2313 i atmega8a. Chciuałbym z megi zczytac temperature (czujnik dallas 18b20). Szukałem na necie jakis rozwiazan z wirtualnym portem, ale nie wiem jak sie do tego zabrac, po zaistnalowaniu nic nie smiga, nic w consoli nei widac, mimo ze odpala sie z com1.....

stawiam piwo jak ktos mi pomoze ;) jesli to bedize wielkopolska to osobiscie, jesli daleka Polska to wysylam przelewik :P

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: Consola w USBasp ? - stawiam piwo za rozwiązanie

Post autor: Maxik » 1 gru 2013, 23:58

Na szybko znalazłem, że domyślnie USBasp nie ma takiej funkcjonalności. Są za to modyfikowane wsady do programatora, które to umożliwiają. Generalnie do komunikacji używa się np. FTDI Frienda lub podobnego konwertera. Czyli rozwiązania są dwa: kombinujesz z alternatywnymi programami do USBasp albo kupujesz konwerter(na eBayu, z Chin za mniej niż $2).
Awatar użytkownika
ptakpmi
Majsterkowicz

Post autor: ptakpmi » 2 gru 2013, 19:01

szukaalem na necie po roznych stronac, mam jakies programy ale nic nie dziala ;/ czy na allegro albo jakims polskim sklepie nie ma tego potrzebnego dodatku? czy moze ktos juz mial takie doswiadczenie i wie jak to szybko zrobic..... moglbym kupic inny programator za kilkanascie zl, tylko to nie rozwiaze problemu braku w kompie portu lpt lub com...

jakies wskazowki?

z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 2 gru 2013, 20:38

Potrzebujesz czegoś takiego: http://nettigo.pl/products/119 ale na eBayu(jeśli poczekasz 2-3 tygodnie) kupisz to taniej: http://www.ebay.pl/itm/USB-2-0-to-UART- ... 1297917731
Awatar użytkownika
ptakpmi
Majsterkowicz

Post autor: ptakpmi » 2 gru 2013, 22:40

pytanie tylko czy bedize to dzialac,

zrobilem na kompie wiortualne comy nawet consola sie w arduino odpala, ale w niej pusto, tak jakby nie przechodzily informacje... znalazlem zmodyfikowane Arduino ERW 1.0.5, podlaczylem odpowiedni port, kompiluje, wysyla na uC, otwiera sie consola a w niej nic nie ma, sprawdzalaem kazda czestotliwosc i nic. sciagnalem program do wirtualnego com`a ustawilem port na 100 i to samo. ktos ma jakis pomysl?

nigdy nie kupowalem na ebayu. czy jest szansa, ze mi zamowisz, a ja zwroce CI kase?
Awatar użytkownika
ptakpmi
Majsterkowicz

Post autor: ptakpmi » 2 gru 2013, 22:42

allegro.pl/modul-konwerter-usb-rs232-uart-ttl-pl2303hx-fvat-i3731586052.html czy na allegro znajde cos podobnego? czy to jakiś szit?
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 3 gru 2013, 17:08

To co wrzuciłeś powinno działać tak samo.
Arturr300
Starszy majsterkowicz

Post autor: Arturr300 » 3 gru 2013, 19:24

Nie wiem, czy tamte można stosować jako programator.

Wiem, że na pewno można jako zarówno programator jak i komunikator pomiędzy mikrokontrolerami można stosować układ FT232RL.
Mam płytkę opartą na nim (sam zrobiłem) i zarówno można za jego pomocą programować (za pomocą BitBang mode) jak i komunikować się.
svalmont
Majsterkowicz

Post autor: svalmont » 20 mar 2014, 23:31

ptakpmi pisze:pytanie tylko czy bedize to dzialac,

zrobilem na kompie wiortualne comy nawet consola sie w arduino odpala, ale w niej pusto, tak jakby nie przechodzily informacje... znalazlem zmodyfikowane Arduino ERW 1.0.5, podlaczylem odpowiedni port, kompiluje, wysyla na uC, otwiera sie consola a w niej nic nie ma, sprawdzalaem kazda czestotliwosc i nic. sciagnalem program do wirtualnego com`a ustawilem port na 100 i to samo. ktos ma jakis pomysl?

nigdy nie kupowalem na ebayu. czy jest szansa, ze mi zamowisz, a ja zwroce CI kase?
spróbuj odwrócić kabelki
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: