Serial Monitor i dioda odbiorcza IR - nie wyświetla wyników

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
moskow
Młodszy majsterkowicz

Serial Monitor i dioda odbiorcza IR - nie wyświetla wyników

Post autor: moskow » 22 lut 2014, 20:42

Witam :)
Na początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum i na pewno nie ostatni, także Witam Was serdecznie :)
A teraz opiszę swój problem.
Mianowicie, procesor który posiadam to Atmega328p-pu z wgranym oryginalnie bootloaderem. Umieszczony jest na płytce własnej konstrukcji (służyć ona będzie do osobnego projektu), na której to umieściłem złącze programowania ISP 10 KANDA, oraz zewnętrzny kwarc 16Mhz. Komunikacja z procesorem jest poprawna. Pliki boards.txt poprawione odpowiednio według instrukcji z forum.
Programowanie odbywa się poprzez programator USBasp, sterowniki z oficjalnej strony fischl.de i zainstalowane w systemie Windows 7 x64. Wybierana jest opcja na zewnętrzny kwarc 16Mhz. Środowisko Arduino IDE 1.0.5 r2.
Na wstępie jeszcze napiszę, że program Blink normalnie działa tj. dioda mruga co 1s.
Potrzebuję odczytać kody chińskiego pilocika RGB LED, które później chcę umieścić w projekcie. Postępuję zgodnie z opisem zawartym tutaj http://majsterkowo.pl/jak-sterowac-dowo ... i-arduino/. Dioda odbiorcza to TSOP31238 podłączona do pinu 2 (PD2). Biblioteki IRemote zamieszczone.
Po wgraniu programu na serial monitorze nie ma żadnych reakcji.
Zainstalowałem również program CoolTerm aby sprawdzić i tak samo nic nie pokazuje.
W systemie brak innych urządzeń podłączonych do USB, tylko programator. Złącze, które mi wykrywa to COM1.
Nie wiem gdzie może być problem.
Z góry dziękuję za pomoc :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Re: Serial Monitor i dioda odbiorcza IR - nie wyświetla wyni

Post autor: Maxik » 22 lut 2014, 23:13

Problem jest w tym, że USBasp nie zapewnia komunikacji. Do tego będziesz potrzebował konwertera USB <-> TTL, np. FTDI Friend.
moskow
Młodszy majsterkowicz

Post autor: moskow » 23 lut 2014, 00:42

Czy taki urządzenie dałoby rade ?
tiny*pl/qpqgc
* zamień na .

Czy trzeba/można użyć coś innego, jakieś propozycje ?

I rozumiem że muszę wyprowadzić od procesora dwa piny do podłączenia RXD i TXD, bo RST i GND już mam przy złączu ISP.
Awatar użytkownika
Maxik
Starszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: Maxik » 23 lut 2014, 17:30

To co wrzuciłeś się nada. Wyprowadzić musisz RX, TX i masę, która musi być wspólna, jeśli nie połączysz masy konwertera z masą układu, nie będzie działać. RST w tym konwerterze nie ma, jest RTS i CTS, opis obydwu tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/RS232#Sygna.C5.82y_w_PC
svalmont
Majsterkowicz

Post autor: svalmont » 20 mar 2014, 23:09

Zadam dwa pytanka z ciekawości:
1) czy nie wystarczy podpiąć RX i TX procka do RX i TX portu com?
2) w przypadku użycia USBasp i USB>TTL po co podpinać GND obu skoro i tak są zwarte w samym kompie?
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: