Arduino MEGA 2560 - Problem z wgrywaniem

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
Rajlor
Młodszy majsterkowicz

Arduino MEGA 2560 - Problem z wgrywaniem

Post autor: Rajlor » 9 mar 2015, 01:04

Witam.

Ostatnio zakupiłem klon arduino mega na allegro. Na początku pojawiał się error : stk500_recv() programmer is not responding... Ale po reinstalu arduino 1.6 wszystko poszło sprawnie. Udało się wgrać blinka itd. Po tygodniu, gdy zresetowałem komputer i chciałem znów wgrać coś na arduino, ponownie pojawił się jakiś problem. Arduino nie widziało portu mikrokontrolera w menedżerze urządzeń. Po kilku reinstalach i kombinowaniu z portami COM, znów działało wszystko. Jednak ostatnio znów się coś stało i tym razem nic nie działa. Reinstalowanie arduino, zamiana portów w menedżerze urządzeń, odinstalowywanie sterowników itd. itd. Ciągle pojawia się error :

avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout

Jakby program w ogóle nie widział płytki. Gdy próbuję wgrać ręcznie sterownik pod arduino 2560 z folderu arduino drivers, pojawia się błąd :

System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10).

Następnie w portach pojawia się arduino mega 2560 z żółtym wykrzyknikiem, i program nadal go nie widzi. Próbowałem na prawdę wszystkiego, nic nie chce zadziałać. Co mogę zrobić, aby usunąć ten błąd windowsa? :/

Czasami jeszcze pojawia się taki błąd :

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM3": Nie można odnaleźć określonego pliku.

avrdude: ser_drain(): read error: Nieprawidłowe dojście.

Gdy neutralny port komunikacyjny (COM2) we właściwościach zamieniam na COM3, który ma także przypisany port arduino z wykrzyknikiem.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Rajlor
Młodszy majsterkowicz

Re: Arduino MEGA 2560 - Problem z wgrywaniem

Post autor: Rajlor » 11 mar 2015, 17:15

Ktoś? coś?
LorEnzoo
Młodszy majsterkowicz

Post autor: LorEnzoo » 11 mar 2015, 18:28

Spróbuj wszystko odinstalować. Usuń sterownik w Menedżerze Urządzeń, odinstaluj całkowicie Arduino IDE, pobierz CCleaner i wyczyść całkowicie rejestr. Myślę że to problem złych sterowników. Możesz również pobrać Arduino IDE 1.6.1 lub wrócić do poprzednich wersji. Kombinuj, ale myślę że po całkowitym wyczyszczeniu PC z rejestrów itd powinno pomóc :)
trolodk
Majsterkowicz

Post autor: trolodk » 12 mar 2015, 15:28

Klony często mają problem ze sterownikami. Podłącz arduino i zobacz czy w menedżerze urzadzeń wyświetla się poprawnie jako zainstalowane.
grawires
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: grawires » 6 lip 2015, 11:50

Jeżeli wciąż nie rozwiązałeś problemu polecam Ci tę stronę:
[ tu miał być link ale forum blokuje możliwość ich wstawienia..]
Wejdź sobie na stronę printo3d.pl tam w dziale download masz sterowniki do CH340. W ten sposób ożywiłem swojego klona Arduino Mega 2560

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dzasek
Młodszy majsterkowicz

Post autor: dzasek » 7 lip 2015, 21:35

Najprawdopodobnej ten klon megi ma komunikacje zrobioną na układzie ch340 w oryginale jest chyba atmega 16u2. Oba układu działają poprawnie z ch340 jest tylko sprawa ze sterownikami trzeba je samemu doinstalować i wszystko działa doskonale a klony z ch340 są w chinach tańsze (uno, mega, nano) Moim zdaniem warto w nie inwestować.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: