Adurino Uno nie widzi portu Com

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomasz701
Młodszy majsterkowicz

Adurino Uno nie widzi portu Com

Post autor: tomasz701 » 5 paź 2016, 11:51

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum. :) Jestem trochę starszej daty wiec proszę o wyrozumiałość jak by cos było nie tak :) Na znanym chińskim portalu kupiłem ardurino UNO i próbuje je uruchomić do tej pory nie miałem do czynienia z programowaniem itp. Używam na laptopie HP linuxa konkretnie Minta. zainstalowałem więc z repo program do ardurino i próbuje je uruchomić niestety wychodzi na to że coś jest nie tak nie mam dostępnej funkcji wyboru portu szeregowego, a po próbie załadowania pliku testowego pojawia się komunikat " Port com1nie został znaleziony" na ile jestem obeznany z linuxem, system wykrywa płytkę. Próbowałem przełączać do dwóch pozostałych wejść i jest to samo. Na płytce świeci się dioda czerwona pierwsza i miga dioda L na zielono Obrazek Obrazek

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
tomasz701
Młodszy majsterkowicz

Re: Adurino Uno nie widzi portu Com

Post autor: tomasz701 » 5 paź 2016, 12:06

Dzięki Chłopaki problem rozwiązałam trzeba było uruchomić ponownie komputer po wpisaniu hasła roota. Ale pusty jestem :) :)
jar800v
Młodszy majsterkowicz

Re: Adurino Uno nie widzi portu Com

Post autor: jar800v » 5 paź 2016, 12:09

Spróbuj najpierw sprawdzić czy są widoczne jakieś porty w Narzędzia > Płytka (coś w stylu /dev/tty...). Jeśli ich tam nie ma to wydaj w terminalu polecenie

Kod: Zaznacz cały

sudo adduser user dialout
gdzie za user wpisujesz swoją nazwę użytkownika. Spowoduje to zezwolenie danemu użytkownikowi na używanie portów szeregowych(zwykle taką możliwość ma tylko root).
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: